Če sta se morala prva dva gosta v dvorani Poden v tej sezoni (Geoplin Slovan, Elektra) krepko potruditi za dve točki, so imeli Slatinčani precej lažje delo, saj jim Ločani brez poškodovanega Blaža Mahkovica in ne povsem pripravljenega Vladimirja Mihailoviča niso bili kos. V izenačenju oziroma vodstvu so zdržali prvih trinajst minut, ko pa so gostje enkrat prevzeli pobudo, je tekma postala enosmerna.

Rogaška Crystal se je že do odmora prebila do občutne prednosti (37:28), ki jo je v tretji četrtini nadgradila na 54:37 in ob dobri igri Bobana Tomiča (16 točk) ter Miloša Miljkoviča (12 točk, 11 skokov) mirno zadržala do konca.

Ločani bodo naslednjo tekmo igrali že v sredo, 16. novembra, in sicer znova doma proti Heliosu, Rogaška Crystal pa bo naslednjo soboto gostila Geoplin Slovan.