Zadetka za New Yorka sta prispevala Brad Richards, ki je zadel že po 92 sekundah tekme, in Michael Del Zotto, ki je bil uspešen v tretji tretjini, vratar Henrik Lundqvist je ubranil 22 strelov gostov. Edini zadetek za Washington je prispeval Roman Hamrlik. Del Zotto je za vodstvo 2:0 zadel v 51. minuti, le 38 sekund je izid na 1:2 znižal Hamrlik, a Washington ni uspel izsiliti podaljška.

V drugem konferenčnem finalu na Zahodu se bosta merili ekipi Phoenix Coyotes in Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja.

New York Rangers so se prvič po letu 1997 prebili v finale vzhodne konference lige NHL. "Zelo dober občutek, da smo uspeli ostati zbrani v najbolj odločilnih trenutkih. Spustili smo en zadetek, oni so z igralcem več bili v naletu, kljub temu pa smo vedeli, kaj moramo storiti. V takšnem položaju smo bili že velikokrat, kar nam je pomagalo, da smo se na koncu vendarle prebili naprej," je dejal Lundqvist.

Prva tekma finala vzhodne konference bo v ponedeljek, drevi - po srednjeevropskem času v ponedeljek ob 2. uri zjutraj - bo Los Angeles v Phoenixu odigral prvo tekmo finala Zahoda.