Johan Franzen je z dvema goloma v zadnji tretjini prekinil niz nepremaganosti vratarja Briana Elliotta, Todd Bertuzzi pa je bil pri kazenskih strelih edini uspešen za zmago Detroita nad St. Louisom s 3:2. Oba zadetka za Detroit je v rednem delu "pripravil" Pavel Dacjuk, rdeča krila pa so zdaj s 101 točko na četrtem mestu zahodne konference. Ekipa ima še dve tekmi do konca redne sezone, že dvanajsto sezono zapored pa je presegla 100 točk. Za St. Louis, ki je proti Detroitu klonil drugič zapored, sta gola v rednem delu prispevala David Perron in Andy McDonald.

V Montrealu, ki je s 5:2 premagal Tampo, sta Erik Cole in Max Pacioretty dosegla vsak po dva gola, kanadska ekipa pa je s tem prekinila niz štirih zaporednih porazov. Zvezdnik ekipe Tampa Bay Steven Stamkos se ni vpisal med strelce, čeprav je imel precej dobrih priložnosti, še vedno pa mu do številke 60 manjkata dva gola. Za Montreal, Cole je dvakrat zadel v drugi, Pacioretty pa v zadnji tretjini, je gol dosegel še Aleksej Emelin. Zadetka za Tampo sta prispevala Vincent Lecavalier in Bruno Gervais.