»V Ljubljani se vedno počutimo dobro. Ta projekt vodim že 25 let, verjamem v naš mednarodni značaj. Imamo ekipe iz petih držav, dveh prestolnic in osnova je res dobra. To, da je Olimpija prva na lestvici, pa kaže tudi na to, da v Ljubljani dobro delajo. Bomo videli, na koliko tekem končnice bomo morali še priti v Ljubljano,« je gostiteljem polaskal direktor lige Christian Feichtinger.
Olimpija z rekordno gledanostjo TV prenosov
Poudaril je, da je gledanost Olimpije v televizijskih prenosih največja v ligi. Tudi povprečno število gledalcev je precej večje zaradi navijačev v Tivoliju. Direktor je pohvalil dobro sodelovanje z Olimpijo in njenim predsednikom Miho Butaro. Slovenskega gostitelja je razveselil tudi s podatkom, da bo naslednja skupščina tekmovanja še letos prav v Ljubljani.
Ob vprašanju širitve lige je prvi mož tekmovanja diplomatsko in previdno namignil, da v ligi (trenutno sodeluje 13 ekip) ne bodo na silo iskali še kakšnega člana. Feichtinger je poudaril, da je bolje počakati, da je nek klub res pripravljen na vstop v tekmovanje. Zadnje opozorilo je bil primer Asiaga, ki so ga zaradi različnih težav iz lige kot prvo ekipo doslej izključili in zdaj spet igra v alpski ligi.
Feichtinger noče propada Jesenic
Kot novinec se je letos izkazal budimpeštanski Ferencvaros. »Razlika je, ali v klubu mislijo, da lahko igrajo v ligi, ali pa so res sposobni igrati. V Ferencvarosu vedo, kaj pomeni skok na višjo raven. Ni slišati velika razlika, a je,« je dejal Feichtinger.
Čeprav je novinarska konferenca potekala na terenu Olimpije, se sogovorniki niso mogli izogniti niti jeseniškemu klubu. »Ne gre samo še za en klub iz ene od držav članic tekmovanja. Klubi včasih ugasnejo, toda če bi se to zgodilo s tako tradicionalnim hokejskim okoljem, bi bilo slabo za slovenski hokej,« je opozoril Feichtinger.