Američani so odlično začeli tekmo in že v 58. sekundi povedli, zadel je Craig Smith. Ko je v 16. minuti Paul Stasny ob igri z igralcem več zadel za 2:0, je že zadišalo po ameriški medalji. A čeprav so Finci še po 48 minutah zaostajali za dva zadetka, se niso predali.

Lauri Korpikoski je finski nalet v zadnji tretjini kronal z dvema goloma, zadel je v 49. in 53. minuti, kar je vrnilo tekmo na začetek. V zadnjih minutah in podaljšku zadetkov več ni bilo, zato so o zmagovalcu odločali kazenski streli.

Zmagovalec je bil znan v četrti seriji, saj sta bila v prvih treh poskusih uspešna le Janne Pesonen in Alex Galchenyuk. V četrti seriji je za Finsko strel zapravil Mikael Granlund, za ZDA pa je bil še enkrat uspešen Galcenyuk in hokejisti ZDA so se lahko veselili brona. V vrsti zmagovalcev velja pohvaliti tudi vratarja Johna Gibsona, ki je zbral kar 36 obramb, izkazal pa se je tudi pri kazenskih strelih.