V Podmežakli se je po dolgem času znova zbralo nekoliko večje število gledalcev, ki so si prišli ogledati prvi dvoboj Jesenic in Olimpije po skoraj dveh letih. Domačim hokejistom podpora s tribun ni pomagala, da bi jo zagodli favoriziranim Ljubljančanom, njihove upe pa je pokopala že slaba prva tretjina, ki jo je Olimpija dobila s 3:0 - dvakrat je zadel Ken Ograjenšek, en gol pa je dodal Anže Ropret.

Jeseničani se kljub visokemu zaostanku niso predali in so borbeno odigrali tekmo do konca, za trud pa so bili nagrajeni z golom Davida Sefića v 30. minuti, bližje pa Olimpiji niso uspeli priti. Gostje so si mirno pot domov in bolj ali manj tudi naslov prvaka priigrali še z dvema goloma Ograjenška v zadnji tretjini.

Povratna tekma v Tivoliju bo v četrtek ob 19.15, državni prvak pa bo postala ekipa, ki bo imela po dveh tekmah boljši izkupiček v prejetih in danih zadetkih.