Danska - Slovenija bo z njo igrala v torek ob 16.15 - se je hrabro zoperstavila Norveški in nesrečno ostala brez točk. V slabih petih minutah v drugi tretjini je izenačila rezultat na 2:2, nato pa skrbno čuvala svojo mrežo, a na srečo Slovenije neuspešno. Patrick Thoresen je zadel za končnih 3:2 dve minuti in pol pred koncem.

Norveška se je z drugo zmago povzpela na prvo mesto v skupini B. Druga je Švica, ki je danes po kazenskih strelih premagala Kanado.

V skupini, ki igra v Helsinkih, na vrhu ni presenečenj. S polnim izkupičkom vodita Rusija in ZDA, ki sta v drugem krogu zabeležili enaka rezultata. Rusi so s 4:1 premagali Nemčijo, ZDA pa Latvijo. Drugi poraz je doživela tudi Avstrija, in sicer z 1:3 s Francijo.

V ponedeljek se bosta v Stockholmu merile Švica in Češka ter Švedska in Belorusija, na Finskem pa Nemčija - Slovaška ter Finska - Francija.