Igralci Boston Bruins, ki so drugi na vzhodnem delu, so v gosteh s 4:1 odpravili Montreal Canadiens, v četrti tekmi večera pa je moštvo Winnipeg Jets doma z 2:3 po kazenskih strelih izgubilo s Vancouver Canucks. Srečanje je odločil Chris Higgins v tretji seriji kazenskih strelov, Alexandre Burrows pa je pred tem dosegel oba gola gostov v rednem delu tekme, ki so jo gostje končali brez Ryana Keslerja. Prvi strelec ekipe zaradi poškodbe kolena na zadnjih štirih gostovanjih ne bo mogel igrati.

Calgary je zadel trikrat iz prvih petih strelov in v 12. minuti, ko je ob številčni prednosti zadel Mike Cammalleri, je bilo že 3:0 za domače. Tekma je bila praktično odločena že po minuti in 31 sekundi druge tretjine, ko je drugi zaporedni zadetek dosegel Mikael Backlund za vodstvo s 5:0. Backlund je bil s tremi točkami, podajalec je bil tudi pri tretjem golu domačih, najboljši igralec dvoboja. Calgary je s tem nadaljeval z dobrimi domačimi predstavami v zadnjem obdobju, saj je dobil sedem od zadnjih desetih tekem v Scotiabank Saddledomeju.