Vettel, lanski zmagovalec dirke v Maleziji, je za Britancem zaostal 0,055 sekunde. Hamilton je zmagal že v kvalifikacij v Melbournu, na uvodni dirki sezone SP, kjer je tako kot Vettel potem odstopil že po začetnih krogih VN. Tretji je bil tokrat Nemec Nico Rosberg (Mercedes), zmagovalec dirke v Avstraliji in zato vodilni v prvenstvu. Tretji čas je dosegel Španec Fernando Alonso (Ferrari).

Zaradi močnega tropskega naliva so morali za 50 minut prestaviti kvalifikacije, med katerimi je deževalo. Nekaj ur pred tem je bil Nico Rosberg najhitrejši na tretjem treningu.

Izenačil se je s Clarkom in Prostom

Hamilton bo dirko 33. v karieri začel s prvega startnega mesta. S tem se je na četrtem mestu večne lestvice izenačil z rojakom Jimom Clarkom in Francozom Alainom Prostom.

Pred to trojico so le še Nemec Michael Schumacher (68), rekorder po številu naslovov svetovnega prvaka, brazilska legenda Ayrton Senna (65) in štirikratni svetovni prvak Nemec Sebastian Vettel (45), poleg Hamiltona edini še aktivni dirkač med omenjenimi vozniki.