Jevgenij Plušenko (Foto: dokumentacija Dnevnika)
Prvega zvezdnika svetovnega drsanja je zveza ISU kaznovala, ker je nastopal na ekshibicijskih predstavah brez dovoljenja ruske zveze. Plušenko se ni pravočasno pritožil na odločitev ISU. Nosilec zlate in dveh srebrnih olimpijskih kolajn bi se moral na junijsko odločitev ISU pritožiti v 21 dneh. Ker pa tega ni storil, je ISU v pozneje sporočila, da je odločitev dokončna.
Rus tako ne bo smel nastopati na nobenem izmed tekmovanj pod okriljem ISU, vključno z olimpijskimi igrami, svetovnim prvenstvom in tekmovanji za veliko nagrado. Trikratni svetovni prvak se je z ISU sporekel, ker je drsal na dveh ekshibicijah le dva tedna po odpovedi nastopa na svetovnem prvenstvu in s tem kršil pravila mednarodne zveze. Plušenko, ki bo novembra dopolnil 29 let, je imel v karieri veliko težav s poškodbo kolena. Toda za letošnje olimpijske igre v Vancouvru je prekinil svojo triletno "odsotnost" s tekmovanj in tam osvojil naslov podprvaka. Po tem je izjavil, da si želi drsati do Sočija 2014.
"Boril se bom do konca in si skušal zagotoviti nastope na največjih tekmovanjih. Mislim, da si to tudi zaslužim," je dejal Plušenko.
Dnevnik.si
































Komentarji