Državno premoženje prepuščeno stihiji

Medtem ko privatizacija po enomesečni zamrznitvi ponovno poteka v polnem zamahu, odgovora na vprašanje, katere naložbe so za državo strateškega pomena, še vedno ni.

Za  prijaznejše  operacije  zmanjka  denarja

Čeprav so robotske operacije bolnikom prijaznejše, jih v celjski bolnišnici opravijo precej manj, kot bi jih lahko. Z omejitvami pri plačilih zdravstvene blagajne je zamejeno celo število robotskih operacij raka. Bolniki opozarjajo, da robota potrebujejo tudi v Ljubljani, stroka pa dodaja, da je širitev robotske kirurgije ena bolj nujnih in smiselnih naložb.

Združevanja, ločitve in selitve

Večina strokovnjakov pozdravlja odločitev o ponovni vzpostavitvi ministrstva za okolje in prostor. Hkrati ni prepričana, da to ne bo predvsem zapravljanje časa in denarja. Enotna ni niti politika, saj NSi ponovni združitvi po naših informacijah nasprotuje.

Komisarska farsa pod drobnogledom KPK

Komisija za preprečevanje korupcije je začela preverjati postopek imenovanja slovenskih kandidatov za evropskega komisarja. Časa za svoje ugotovitve nima na pretek. Septembra bo Jean-Claude Juncker začel razdeljevati resorje.

Nekdanji posli Nafte Lendave tarča  kriminalistične preiskave

Zaradi suma izčrpavanja Skupine Nafta Lendava v času, ko jo je vodil nekdanji generalni direktor Cvetko Žalik, pomursko skupino v zadnjem času pogosto obiskujejo kriminalisti.

“Program bi lahko  zapolnili do oktobra”

Ljubljansko Trnovo je kljub še vedno težkemu finančnemu položaju KUD France Prešeren v ponedeljek znova zaživelo v kulturno-umetniškem utripu in dobri družbi Trnfesta. Z njim želi novo vodstvo KUD opozoriti na pomembnost ohranitve festivala in prostora kot takšnega, ki že desetletja predstavlja valilnico kulturnega znanja in umetnosti različnih vrst.