Po besedah Klavore se bodo prireditve udeležili tudi preživeli taboriščniki in taboriščnice. Režiser prireditve je Peter Militarov, slavnostni govornik pa bo zgodovinar Dušan Nećak. V programu bodo sodelovali tudi učenci glasbene šole Ljubljana Moste-Polje, violinist Andrej Huterer, vokalna skupina Spomin in dramski igralec Domen Valič.

"Mi to štejemo kot dan spomina na vse žrtve taborišč, ne glede na etnično, nacionalno ali drugo pripadnost žrtev," je povedal Klavora in dodal, da je bilo med leti 1941 in 1945 v koncentracijskih taboriščih 52.000 Slovencev, od tega jih je tam 12.000 umrlo.

Klavora je pred mednarodnim dnevom spomina na holokavst opozoril tudi na odnos države do obeleževanja tega dogodka. Po njegovih besedah je združenju odtegnila vsa sredstva za delo v javnem interesu in kljub posebni prošnji ne sodeluje pri sofinanciranju prireditve. "Tu gre za generalni odklonilni odnos aktualne vlade do veteranskih združenj, ki jim niso po godu," je dejal.

Dodal je, da je poudarek države na spomin na holokavst absolutno premajhen. "Vse se dogaja preveč izven javnosti, v muzejih, institucijah. Po naši oceni je to zgodba, ki zahteva ponavljanje in opominjanje, ker tudi danes se tako rekoč enake stvari dogajajo po svetu. Očitno se človeštvo ni kaj dosti naučilo iz tega," je še povedal.

Združeni narodi so 27. januar razglasili za mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta leta 2005, od leta 2008 pa dan spomina obeležujemo tudi v Sloveniji.