Bratuškova je izpostavila, da je bil proračun za leto 2013 pripravljen popolnoma nerealno. "1,8 milijarde evrov je bilo razhajanja med tem, kar je realno, in tem, kar je bilo načrtovano v proračunu," je pojasnila predsednica vlade ter dodala, da bodo do konca leta naredili vse v smeri zasledovanja ciljev, ki si jih je vlada zastavila v programu stabilnosti.

"S tem rebalansom niso predvideni nobeni dodatni ukrepi, ki ne bi bili predstavljeni v programu stabilnosti, je pa treba rebalans uskladiti z dejanskim stanjem," je še povedala Bratuškova in dodala, da po srečanju nihče ni popolnoma zadovoljen.

Po predlogu rebalansa naj bi največ stroškov klestilo ministrstvo za infrastrukturo

Z rebalansom naj bi zmanjšali porabo za 25 milijonov evrov, največ pa naj bi odhodke krčili na ministrstvu za infrastrukturo, in sicer za 102 milijona evrov.

Za 25 milijonov evrov naj bi torej zmanjšali odhodke, ki so v veljavnem proračunu predvideni v višini 9,6 milijarde evrov, rebalans pa tako predvideva predvsem prerazporejanje sredstev med ministrstvi.

Vlada si je postavila nov cilj, in sicer primanjkljaj v višini 1,5 milijarde evrov. Posegi bodo predvsem znotraj ministrstev.

Ministrstvo za finance naj bi po predlogu rebalansa dobilo 328 milijonov evrov več, 35 milijonov evrov več dobi ministrstvo za notranje zadeve, najbolj pa naj bi oklestili odhodke ministrstva za infrastrukturo, in sicer za 102 milijona evrov.

Ministrstvo za zunanje zadeve bo moralo odhodke oklestiti za 11 milijonov evrov, obrambno ministrstvo naj bi imelo 22 milijonov manj, ministrstvo za pravosodje 59 milijonov evrov manj, ministrstvo za zdravje pa 21 milijonov evrov manj.

Ministrstvo za kmetijstvo in okolje bo krčilo odhodke v višini 87 milijonov evrov, gospodarsko ministrstvo pa za 62 milijonov evrov. Ministrstvu za delo se znižujejo stroški za 340.000 evrov, šolskemu ministrstvu pa se sredstva znižujejo, vendar je več denarja za osnovno in srednjo šolo, skupaj za 66 milijonov evrov.