Vladna kriza, ki smo ji priča, verjetno ne bo dobro vplivala na položaj države, je aktualno politično dogajanje v Sloveniji ob robu današnjih pogajanj o reformi trga dela komentiral generalni sekretar Združenja delodajalcev obrti in podjetnikov Slovenije Igor Antauer.

Ne skrbi ga le, kakšen bo vpliv političnih trenj na pogajanja o spremembah delovne zakonodaje, temveč tudi, kaj bo to pomenilo za sprejemanje drugih ukrepov v parlamentu. "Smo v res neugodnem in nepravem obdobju za to krizo," je izpostavil in dodal, da bi se lahko dodatno zamujanje z ukrepi znova odrazilo na finančnih trgih in še upočasnilo izhod iz krize.

V odločitve politikov in reševanje krize se Antauer sicer ne želi spuščati, saj ne želi dajati sporočila, da ne velja ravnati v skladu z etiko in moralo.

Zorko: Težko je napovedati, kakšen bo vpliv aktualnega političnega dogajanja

Izvršni sekretar za pravno področje in področje delovnih razmerij pri Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije Andrej Zorko je medtem poudaril, da je težko napovedati, kakšen bo vpliv aktualnega političnega dogajanja. Ob tem pa je spomnil, da politična kriza, ki smo ji priča že nekaj časa, vsaj doslej ni vplivala na pogajanja o reformi trga dela.

Sindikalist je ob tem izrazil bojazen, da bi se lahko na račun vladne in politične krize na parlamentarni obravnavi predloga zakona o delovnih razmerjih in predloga novele zakona o urejanju trga dela iskalo politične točke.

V tej luči je pozval, da mora prvi od omenjenih zakonov ne glede na politični položaj v državi ščititi delavca, drugi pa brezposelnim zagotavljati socialno varnost.

Ugotovitev protikorupcijske komisije, da sta premier Janša in prvak PS Janković kršila protikorupcijsko zakonodajo, je zamajala koalicijo. Predsednik DL Gregor Virant namreč vztraja, da tako Janša kot Janković odstopita s funkcij. Medtem pa oba uživata zaupanje svetov strank. V strankah potekajo razprave o prihodnosti koalicije.