Generalni sekretar Združenja delodajalcev obrti in podjetnikov Slovenije Igor Antauer je po današnjih pogajanjih o reformi trga dela v Ljubljani povzel Vizjakovo svarilo, da ne ve, kaj se bo zgodilo s predlaganim zakonom o delovnih razmerjih.

Minister naj bi se zbal, da bo kakšna od strank predstavila svoj zakonski predlog. Da se lahko zgodi, da bo prišlo do takšnega načina nabiranja političnih glasov, je dejal tudi Antauer, ki se boji, da morebitni novi predlagatelji reforme ne bi mislili na posledice, ki jih ima lahko slab predlog na brezposelnost, nova delovna mesta, konkurenčnost, selitev podjetij v tujino.

"Ne glede na to, kakšen predlog zakona se bo morda še pojavil, bomo zahtevali, da se ta predlog uskladi," pa se je na Vizjakove besede odzval generalni sekretar Konfederacije sindikatov Pergam Slovenije Jakob Počivavšek. Opozoril je še, da imajo trenutno na mizi predlog, v katerega je bilo vloženega že precej dela.

Da je za socialnimi partnerji v skupini za reformo trga dela že več mesecev trdih pogajanjih in razprav ter vroče krvi, je izpostavil tudi izvršni sekretar za pravno področje in področje delovnih razmerij pri Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije Andrej Zorko.

Po njegovih besedah je na mizi dokument, ki verjetno v celoti ne zadovoljuje nobene od strani. A ukrepi za zmanjšanje segmentacije na trgu dela, ki jih predvideva, so nujni, verjame. "S tega vidika upam, da bo potreba po zmanjšanju segmentacije na trgu dela prevladala nad nekimi političnimi interesi," je navedel.

Generalni sekretar Združenja delodajalcev Slovenije Jože Smole pa je poudaril, da pogajanja vendarle še vedno tečejo nemoteno. To, da ne vedo, kdo bo na koncu odločal o reformi, pa dodatno otežuje pogajalski proces, je priznal. "Dejstvo pa je, da od ključnih tem nismo zbližali še prav nobene in zaradi tega menim, da je potek pogajanj bolj ali manj na ničelni točki," je sklenil.

Slovenijo pretresa politična kriza. DL odhaja iz koalicije in vse kaže, da se bosta za ta korak odločila tudi DeSUS in SLS.