Vlada ter minister za notranje zadeve in javno upravo Virant sta si namreč kot cilj zadala, da bi se število javnih uslužbencev z mehkimi ukrepi vsako leto znižalo za odstotek. A slednje po Virantovih besedah ne bo popolnoma veljalo za upravne enote.

Na slednjih se je namreč število zaposlenih v preteklih letih zniževalo bistveno bolj kot v ostalih delih javnega sektorja, od leta 2005 do danes za 16 odstotkov. Zato bo pritisk pri zmanjševanju števila zaposlenih pri njih nekoliko nižji kot pri ostalih delih javnega sektorja, je za STA po sestanku povedal minister.

Bo pa po njegovih besedah za ves javni sektor enako veljalo zniževanje pravic iz dela, ki ga namerava izvesti vlada. "Tukaj namreč ne moremo delati razlik," je dejal Virant. Pogajanja o znižanju mase za plače zaposlenih na upravnih enotah bodo po besedah ministra sicer tekla za "širšo pogajalsko mizo", to je v okviru pogajanj z vsemi sindikati javnega sektorja.

Za sekretarja Sindikata državnih organov Slovenije (SDOS) Ščernjaviča dodatni posegi v plače na upravnih enotah niso sprejemljivi, to pa je, kot je po sestanku dejal za STA, povedal tudi ministru.

Ščernjavič opozarja tudi na pomanjkanje kadra na upravnih enotah, posebej ob dejstvu, da se je število nalog, ki jih opravljajo upravne enote, v zadnjih letih bistveno povečalo, medtem ko je število zaposlenih upadalo.

Poleg Ščernjaviča so se sestanka pri ministru udeležili tudi predstavniki sindikatov na upravnih enotah, v petek pa naj bi se Virant po besedah Ščernjaviča sestal še z načelniki upravnih enot.