Simobilov tržni delež na področju poslanih kratkih sporočil se je v prvem četrtletju povečal 0,4 odsotne točke, največji slovenski operater Telekom Slovenije pa je na tem področju izgubil 0,5 odstotne točke.

Tržni delež se je povečal tudi družbi Tušmobil, in sicer za 0,2 odstotne točke na 11,6 odstotka. Družbama Izi mobil in Debitel pa se je tržni delež malenkost zmanjšal. Tržni deleži ostalih družb so ostali nespremenjeni.

Telekom Slovenije obvladuje polovico trga mobilne telefonije v Sloveniji. Telekomov delež se je v prvem četrtletju sicer zmanjšal za 0,5 odstotne točke, Simobil pa je pridobil 0,3 odstotne točke in je s 31,8-odstotnim deležem na drugem mestu. Po deležu naročnikov sledijo še Tušmobil (9,7 odstotka), Debitel (5 odstotkov), T-2 (3,4 odstotka) in Telemach (0,1 odstotka).

Apek v poročilu med drugim izpostavlja še trend rasti deleža priključkov IP-televizije, ki je konec prvega četrtletja dosegel že 44,8 odstotka, in rast deleža priključkov IP-telefonije, ki je ob koncu obdobja merjenja beležil 54,3 odstotka.

Največ priključkov širokopasovnega dostopa do interneta še naprej beleži xDSL tehnologija, vendar število priključkov slednje upada, raste pa delež priključkov dostopa do interneta prek kabelskega modema in optičnih priključkov, so še zapisali pri Agenciji za pošto in elektronske komunikacije (Apek).