Vodja poslanske skupine SDS Jože Tanko je v pismu Virantu med drugim spomnil, da je komisija za preprečevanje korupcije letno poročilo o svojem delu posredovala s petmesečno zamudo zakonsko določenega roka. Poleg tega pa poročilo, ki je bilo vloženo v DZ, ni bilo enoletno, temveč je zajemalo obdobje od 1. januarja 2011 do 1. oktobra 2012, kar po Tankovih besedah pomeni, da poročila, ki bi bilo napisano v skladu z zakonom, sploh še ni v DZ.

Kot ocenjuje vodja poslancev SDS, gre pri tem za kršitev zakona, zaradi katere bi moral Virant kot predsednik DZ odreagirati. Ker ni znano, da bi Virant o nastalem nezakonitem stanju obvestil protikorupcijsko komisijo ali predsednika republike oziroma kakor koli ukrepal, v SDS ocenjujejo, da tolerira nepravilnosti ter nezakonita stanja.

Poslance SDS zanima tudi, ali je Virant v času svojega vodenja DZ prejel kakršne koli dopise ali pozive za ponovno preučitev zakona o integriteti in preprečevanju korupcije, saj naj bi bil ta protiustaven in neustrezen. Če je takšne dopise prejel, Tanka zanima, kdo mu jih je posredoval in zakaj ni odreagiral.

S tem je po Tankovih besedah zavestno onemogočil urejanje velikega problema, ki se nanaša na varstvo pravic funkcionarjev v postopkih protikorupcijske komisije, "kar se je ponovno potrdilo ob predstavitvi poročila KPK o premoženjskem stanju predsednikov parlamentarnih strank".