"Kolovodja Štrukelj dobi na mesec več s sejninami in plačo kot predsednik RS. To je bilo celo za Milana K očitno preveč," se je v soboto na twitterju ob predsednika Konfederacije sindikatov javnega sektorja Slovenije (KSJS) in glavnega tajnika Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije (Sviz) Štruklja ter nekdanjega predsednika države Milana Kučana obregnil Janša.

Kolovodje vodijo hudodelske združbe

"Pritlehnost je, tako kot manipuliranje z dejstvi, podtikanja, prirejanja podatkov in laži, integralni del politike Janeza Janše. Očitno se je na sobotnih mirnih demonstracijah zbralo preveč ljudi, ki so mu dali preveč jasno vedeti, da jih ne more ustrahovati, da bi lahko ostal dostojen," so danes odgovorili v Svizu.

Kot so poudarili, kolovodje vodijo hudodelske združbe. Predsednik vlade je tako po njihovih besedah 30.000 državljanom, ki so se zbrali na mirnih demonstracijah na Kongresnem trgu v Ljubljani, zabrusil, da so hudodelska združba.

Štruklju 3944 evrov, predsedniku 6063 evrov

Ob tem so v sindikatu izpostavili, da Štrukelj opravlja funkcije predsednika KSJS in Sviza, državnega svetnika in člana nadzornega sveta Modre zavarovalnice, ki upravlja z Zaprtim vzajemnim pokojninskim skladom za javne uslužbence.

Pojasnili so, da je Štrukljeva zadnja izplačana plača znašala 3944,73 evra bruto, medtem ko je predsednik prejel 6063 evrov. Dodali so, da je Štruklju plačo določil glavni odbor Sviza in da ni bila izplačana iz javnih sredstev, ampak iz zasebnih, zbranih s članarino, ki jo prispevajo člani sindikata.

Kot državni svetnik je Štrukelj po navedbah Sviza mesečno prejel v povprečju po 905,39 evra bruto, kot član nadzornega sveta Modre zavarovalnice pa 276 evrov bruto.

Štrukljeva bruto izplačana plača in bruto sejnine skupaj znašajo 5126,12 evra mesečno, torej 936,88 evra manj, kot dobi predsednik, so izračunali.

"Zelo zgovorno je, da izpostavlja plačo glavnega tajnika Sviza nekdo, ki pred zadnjimi volitvami ni znal pojasniti, kako je prišel do sredstev za nakup nepremičnin, ki jih s svojo plačo ni mogel kupiti," so sklenili.

Na Janšev zapis na twitterju so se danes odzvali tudi v Stranki za trajnostni razvoj Slovenije (TRS) in Demokratični stranki dela (DSD). V omenjenih strankah so v sporočilu za javnost zapisali, da "ogorčeno odklanjajo" prakso, prek katere predsednik vlade zakonitega zastopnika sindikata Sviz označuje s kolovodjem, ki je v slovenskem jeziku sopomenka za razbojnika.

Cinična izjava ni namenjena samo posamezniku ampak kar sindikatom

"Predsednik vlade, ki utegne le 'čivkniti' žaljivko vsakomur, ki se z njegovo politiko uničevanja države ne strinja, izraža le prezir in sovraštvo do svojih sodržavljanov, čeprav bi jih v resnici moral zastopati in braniti pred takimi napadi," so bili ostri.

Ta "cinična izjava" po njihovih besedah ni naperjena le proti posamezniku, temveč tudi proti sindikatom in njihovim članom, "tolpam", ki jih vodijo "kolovodje", in vsem državljanom Slovenije, ki se ne strinjajo z vladno politiko.

"Vladi, ki jo sestavljajo ljudje, ki ponarejajo dokumente, skrivajo podpise, z namenom, da bi preprečili referendum, ki jo vodi preprodajalec orožja - take ljudi je Ivan Janša iz osemdesetih imenoval trgovce s smrtjo -, ki ni sposobna prisluhniti drugemu mnenju, zato odrekamo kakršno koli legitimnost," so še zapisali.