Peko se mora po Stepišnikovi oceni poslovno, lastninsko in razvojno prestrukturirati ter nato nadaljevati z osnovno dejavnostjo. Kot je navedel, ima družba veliko premoženje, "ki se ga lahko tudi prenese na kak sklad".

Glede možnosti vključitve Peka v državne sheme za pomoč podjetjem v težavah je Stepišnik odvrnil, da za ohranitev delovnih mest pridejo v poštev "vse metode", obenem pa je opozoril, da ima tržiško podjetje visoko povprečno starost zaposlenih, da zadnjih 15 let ni skoraj nič vlagalo v razvoj in ima tudi izredno zastarelo opremo.

"In takemu podjetju je zelo težko pomagati, če izgublja trg in kupce," je opozoril Stepišnik.

Kakšna bo usoda podjetja, bodo sicer po njegovih besedah pokazali dogodki v prihodnjih tednih: "Jutri imamo sestanek okrog Peka, kaj bomo ukrenili za naprej," je napovedal in poudaril, da je zelo pomembno, da pri poskusu ohranitve delovnih mest sodelujejo tako lastniki in menedžment kot tudi lokalna skupnost in država.

Hrvaški Osimpex je minuli teden pretežno paradržavne lastnike Peka obvestil, da ponudbe za prevzem tržiške družbe, ki je potekla 30. aprila, ne more podaljšati. V Osimpexu so ob tem pojasnili, da niso dobili odobritve bank za financiranje prevzema, saj so jim bili s strani slovenske države naloženi dodatni pogoji za prevzem Peka.

Odločitev Osimpexa, ki naj bi s svojim prevzemom zagotovil prihodnost Peka, je usodo družbe, ki ji primanjkuje obratnega kapitala, znova postavilo na nitko, v Tržiču pa pričakujejo pomoč države.