Sodišče je besedah Matoza ocenilo, da v tem primeru ni izkazana t. i. »nenadomestljiva škoda«, ki bi nastala Janši.

Kot je še dejal Matoz, upravno sodišče meni, da Janši škoda ne nastaja, ker so podatki o premoženju funkcionarjev javni. Kot pravi, so podatki o premoženju funkcionarjev res javni, vendar pa ne more pa biti javno »nezakonito in netočno poročilo komisije za preprečevanje korupcije«.

Po Matozovem mnenju je odločitev sodišča zmotna, zato bo vložil pritožbo na vrhovno sodišče. Slednje bo odločilo v roku 15 dni, je dodal.

V Komisiji za preprečevanje korupcije so potrdili, da so od upravnega sodišča prejeli omenjeni sklep. Po njihovih navedbah je sodišče v zavrnitvi sledilo argumentom, ki jih je v odgovoru podala komisija in med drugim zapisalo, da je obveščanje javnosti po presoji sodišča ena izmed temeljnih nalog komisije. Zato bi bila izdaja začasne odredbe, ki bi komisiji prepovedovala predstavljati zaključno poročilo drugim osebam, v nasprotju z javnim interesom, še navajajo.

Tako Janša kot ljubljanski župan Zoran Janković sta na upravno sodišče vložila tožbo zaradi poročila protikorupcijske komisije, poleg tega sta zahtevala izdajo začasne zadržanje poročila. Sodišče je sicer sporočilo, da bo tožbi obravnavalo vsako posebej. Ali je sodišče že odločilo tudi o primeru Jankovića, še ni znano.