Prav tako po besedah generalnega sekretarja sindikalne centrale Pergam Jakoba Počivavška niso dosegli soglasja o omejitvah pri agencijskem delu, ki so povezane z vprašanjem kvote agencijskih delavcev, ki jih lahko najame posamezen delodajalec, za koliko časa jih lahko najame, pa tudi z vprašanjem, kako pri agencijah doseči večje zaposlovanje delavcev za nedoločen čas.

Socialni partnerji so bili neenotni tudi pri vprašanju opravljanja drugega dela, ki ga sme delavcu predpisati delodajalec. Kot je povedal Počivavšek, si Pergam želi, da bi varovalki, da sme delavec drugo delo od osnovnega opravljati največ tri mesece in le, če je to drugo delo primerno njegovi kvalifikaciji, upoštevali tudi v panogah, kjer v obstoječih kolektivnih pogodbah nista zapisani. Temu delodajalci nasprotujejo.

Sindikati pa so proti čisto novemu predlogu ministrstva, da bi nasprotovanje izredni odpovedi delovnega razmerja delavcu ali odpovedi iz krivdnih razlogov lahko izrazil le še sindikalni zaupnik oziroma predstavnik delavcev, ne pa sindikat. To bi namreč po njihovem prepričanju pomenilo, da delavca ne bi bilo mogoče več zaščititi pred morebitno krivično odpovedjo delovnega razmerja z zadržanjem odpovedi do sodne odločitve kot sedaj, temveč bi moral pravno zadoščenje delavec iskati kot brezposelna oseba. Tej pa pri odpustitvi iz krivdnih razlogov ne pripade niti nadomestilo za brezposelnost. Pogajanja se bodo predvidoma nadaljevala v sredo.