V omenjeni skupini si bodo tudi v prihodnosti prizadevali ovaditi vsakogar, ne glede na politično moč ali funkcijo, za katerega bo obstajal utemeljen sum in obremenilni dokazi kaznivega dejanja, so pojasnili v sporočilu za javnost.

Obveščali bodo domačo in tujo javnost

O svojem delovanju bodo redno obveščali domačo in tujo javnost, v primeru nespoštovanja domačega pravnega reda pa bodo pravico iskali tudi na drugih evropskih institucijah, napovedujejo.

Ob tem so poudarili, da želijo s svojim delovanjem opozoriti državljane, da imajo sami v rokah mehanizme delovanja, med njimi tudi pravico do ovadbe kot orodje zoper vsakogar. »Takšno ravnanje predstavlja našo moč in hkrati odgovornost,« dodajajo.

Predstavniki Skupine 29. oktober so v četrtek na vrhovno državno tožilstvo vložili kazensko ovadbo zoper predsednika vlade Janeza Janšo zaradi ugotovitev protikorupcijske komisije, da je razpolagal oz. še razpolaga z najmanj 200.000 evrov sredstev, katerih izvor ni znan. Tožilstvu so predlagali, da za Janšo zahteva pripor.

Tedaj so predstavniki skupine glede Jankovića dejali, da ga kljub ugotovitvam protikorupcijske komisije niso ovadili, ker se mu premoženje ni povečalo.

KPK ugotovila nepravilnosti

Protikorupcijska komisija je 8. januarja sporočila, da je pri nadzoru premoženja predsednikov strank ugotovila, da sta predsednika SDS Janez Janša in Pozitivne Slovenije Zoran Janković kršila protikorupcijsko zakonodajo. Kot ugotavlja komisija, Janković ni prijavil za najmanj 2,4 milijona evrov premoženja, Janši pa se je premoženje nepojasnjeno povečalo za 210.000 evrov.

Skupina 29. Oktober se je oblikovala konec septembra 2012. Med drugim je organizirala prvi protivladni protest v Sloveniji, ki je bil v Mariboru 29. oktobra lani. Zadnji protest, ki ga je organizirala, pa je bil v okviru t. i. prve vseslovenske vstaje v Mariboru. Skupina ima preko 1200 članov aktivistov iz vse Slovenije in se ukvarja s pripravo alternative trenutni družbeno-politični ureditvi Slovenije, so v svoji predstavitvi zapisali v skupini.