Na podlagi ugotovitev porevizije je računsko sodišče pozvalo nadzorni svet RTV Slovenija, naj v okviru svojih pristojnosti sprejme odločitve in ukrepe, s katerimi bo zagotovljeno, da zavod izvede vse potrebne aktivnosti za uskladitev poslovanja na področju plač s predpisi in za izdelavo analize dejanskih potreb po delu redno zaposlenih javnih uslužbencev in honorarnih sodelavcev; ter v roku 30 dni po prejemu poziva pisno poroča sodišču, kako je odločil o tem pozivu.

Po reviziji dela poslovanja RTV Slovenija v letih 2009 in 2010 je računsko sodišče izreklo negativno mnenje. Nepravilnosti, ki jih zavod ni v celoti zadovoljivo odpravil, se nanašajo na vračila preveč izplačanih plač javnim uslužbencem ter na aktivnosti, ki so povezane z ugotavljanjem dejanskih potreb po delu redno zaposlenih javnih uslužbencev in honorarnih sodelavcev. Ostale ukrepe je sodišče ocenilo kot zadovoljive.

Računsko sodišče v porevizijskem poročilu ugotavlja, da je RTV Slovenija uskladila plače javnih uslužbencev z določili zakona o sistemu plač v javnem sektorju, vendar pa v obdobju od izdaje revizijskega poročila do priprave odzivnega poročila ni izkazala ustreznega ukrepanja v skladu s 3.a členom zakona o sistemu plač v javnem sektorju glede vračila preveč izplačanih plač.

Zavod je tudi izdelal analizo stanja redno zaposlenih javnih uslužbencev in zunanjih sodelavcev za prvo polovico leta 2012, ne pa tudi analize dejanskih potreb po delu redno zaposlenih javnih uslužbencev in honorarnih sodelavcev. Kot ugotavlja računsko sodišče, nepravilnosti v delu, v katerem niso bile v celoti zadovoljivo odpravljene, po vrednosti, naravi in kontekstu ne presegajo pomembnosti, ki je bila upoštevana v reviziji.

Zadovoljivost izkazanih popravljalnih ukrepov je računsko sodišče ocenilo na podlagi posredovanega opisa ukrepov in predložene dokumentacije RTV Slovenija. Sodišče meni, da je pridobilo zadostne in ustrezne podlage in dokaze, da je lahko podalo oceno o zadovoljivosti izkazanih ukrepov.

Pri reviziji poslovanja v letih 2009 in 2010 je računsko sodišče ugotovilo, da je zavod RTV Slovenija sklepal delovna razmerja in imenoval, premeščal in razporejal javne uslužbence v nasprotju z zakonom o delovnih razmerjih in zakonom o javnih uslužbencih. Sodišče je ugotovilo tudi delovanje v nasprotju z zakonom o sistemu plač v javnem sektorju in podzakonskimi predpisi. Zavod je namreč javnim uslužbencem izplačala najmanj za 1.741.509 evrov previsoke plače.

RTV Slovenija je poleg tega na podlagi avtorskih in podjemnih pogodb izvajalcem v nasprotju z delovno zakonodajo izplačala honorarje v znesku 11.781.010 evrov, v posameznih primerih pa so v pogodbah o novinarskem delu določili previsok mesečni honorar.

V nasprotju s statutom je RTV Slovenija sklenila licenčno in koprodukcijsko pogodbo brez soglasja programskega sveta zavoda. Na podlagi teh pogodb je zavod leta 2010 plačal 77.000 evrov licenčnine in 52.124 evrov že nastalih stroškov za produkcijo oddaje, ki ni bila vključena v programsko-produkcijski načrt za leto 2010 in ni bila nikoli predvajana.

Računsko sodišče je pri reviziji poslovanja RTV Slovenija ugotovilo nepravilnosti tudi pri nabavi materiala, storitev in osnovnih sredstev, ter na področju oglaševanja.