Kot je povedal kasneje, so ga iz policije po telefonu obvestili, da bodo na podlagi anonimne prijave preverjali podpise šestih poslancev stranke: Matjaža Zanoškarja, Gašpar Gašpar Mišiča, Mitje Meršola, Romana Jakiča, Petra Vilfana in Jerka Čehovina. Razen Jakiča in Melite Župevc (njen podpis je policija preverjala prejšnji teden in ugotovila, da je pristen) je to seznam poslancev, katerih preverjanje izvirnosti podpisov je takoj po vložitvi zahteve za razpis referenduma o državnem holdingu zahteval vodja poslancev SDS Jože Tanko. Kolegij predsednika državnega zbora je zahtevo zavrnil, toda koalicija je trditev, da podpisi omenjenih poslancev pod referendumsko zahtevo niso njihovi podpisi, vključila v zahtevo za ustavno presojo. Iz ustavnega sodišča so zato od predsednika državnega zbora zahtevali pojasnilo, oziroma potrditev, da je bilo z vložitvijo te zahteve – podpisalo jo je 27 poslancev PS, dva samostojna poslanca in poslancem SD Srečko Meh – vse v redu. Medtem pa se je preverjanja poslanskih podpisov lotila policija. Notranji minister Vinko Gorenak zatrjuje, da za kaj takega ni dal uradne usmeritve.

Möderndorfer je ta korak policije ocenil kot nov črn dan slovenskega parlamenta in se vprašal, zakaj se SDS tako mudi z zakonom o državnem holdingu? So se morda že dogovorili, kdo in koliko bo kdo zaslužil, ker bo holding posloval brez nadzora? Znova je ocenil da je skrajni čas, da minister Gorenak, ki policijo očitno izrablja za pritiske na poslance opozicijske stranke, odide in napovedal, da pripravljajo ovadbo zoper neznanega storilca zaradi krive ovadbe. Ta poseg policije v državnem parlamentu brez vnaprejšnje najave, znova odpira vprašanje, ali se lahko policija, kadar se komu zahoče brez spremstva sprehaja po parlamentu, vendar odgovora ni. Predsednik Virant zgolj pojasnjuje, da kako ravnati v primerih, ko policija namerava delovati v prostorih parlamenta, ni nikjer zapisano, kot ni nikjer zapisano, da ji posredovanja, denimo med zasedanjem poslanskega zbora, lahko prepove ali odloči. Tudi tokrat se je namreč zgodilo, da o tem ponovnem obisku policistov v državnem zboru nista bila vnaprej obveščena ne predsednik državnega zbora Gregor Virant ne generalna sekretarka Mojca Podlesnik. Drugo prekinitev je odredil Predsednik Gregor Virant za posvetovanje z vodji poslanskih skupin, na katerem naj bi pogovorili o tem, da bi vendarle sprejeli pravila, katerih najmanjši skupni imenovalec bi bil, da policija poslancev ne zasliševala med zasedanjem državnega zbora.

Sodeč po skopih izjavah po tej seji vodij poslanskih skupin – sestanka niso končali, ker ga je vodja poslancev PS Moderndorfer protestno zapustil – se niso dogovorili nič konkretnega. Jože Tanko (SDS) je po tem sestanku vodij poslanskih skupin za zaprtimi vrati povedal, da je policija zgolj opravila svoje delo in dodal, da je policija Möderndorferju ponudila, da verodostojnost podpisov njegovih šestih poslancev preverja kak drug dan. Dodal je še, da je policija ovadbo dobila prek e-pošte in zato ni težko ugotoviti, kdo jo je vložil. Tankovo poročilo se sklada tudi s sporočilom generalnega direktorja policije Stanislavom Venigerjem. Veniger zavrača domneve, da bili postopku policije v tem primeru politično motivirani. Sporočil je, da je šlo za običajen postopek kriminalistov na podlagi prejete prijave, ki se začne po uradni dolžnosti, ker gre za sum kaznivega dejanja. Kriminalisti so se, nadaljuje Veniger, predhodno dogovorili s pristojnimi, kdaj lahko pridejo v državni zbor in opravijo razgovore s poslanci. Zato, končuje šef policije, ni bilo nobenih razlogov za prekinjanje seje državnega zbora. Iz policijske uprave Ljubljana pa so sporočili, da so se za ''zbiranje obvestil'' oziroma razgovore s poslanci predhodno dogovorili z vodjo poslancev PS.

Gregor Virant je na podlagi teh informacij ocenil, da je policija ravnala korektno, ker je razgovore s poslanci opravila v dogovoru z vodjo poslanske skupine PS. Dodal pa je, da se boji možnosti, ko bi policija prihajala v državni zbor ob vsaki anonimni prijavi. Razmišlja tudi o tem, da bi vodstvu policije poslal poziv, da poskuša ravnati tako, da ne bi ovirala poslancev pri delu.