Pličanič je pojasnil, da se sodstvu z rebalansom sredstva niso znižala. "Ker se je že sodstvo izognilo proračunskim rezom, tega nisem mogel zahtevati še za ministrstvo za pravosodje," je dejal in dodal, da ključne investicije, kot so nova sodna stavba, nov zapor, e-pravosodje, ostajajo in bodo izpeljane.

Ob tem je povedal, da bo manjši proračun za pravosodje imel posledice. Pojasnil je, da so prioritete določene in da bodo nekatera področja prizadeta. "Manj denarja bo šlo za materialne stroške. Ne bomo mogli izpeljati nekaterih manj prioritetnih investicij, kot je, denimo, urejanje opuščenih mejnih prehodov," je dejal.

Izpolnjevanje zaveze med sodstvom in vlado je na ministrstvu za pravosodje po Pličaničevih besedah absolutna prioriteta. "Tedensko spremljamo vse ukrepe, mesečno pa bo ministrstvo o izpolnjevanju svojega dela nalog obveščalo tudi celotno pravosodje in javnost," je pojasnil.

Pličanič je prepričan, da je tako kot izvršilna tudi sodna veja oblasti v zavezi prepoznala zahtevano nalogo, a hkrati ključno priložnost za izboljšanje stanja in povrnitev ugleda: "Čez eno leto bomo lahko skupaj stopili pred javnost in pokazali dobre rezultate."

Glede napovedanih sprememb sodniške zakonodaje pa je dejal, da je bojazen, da bo izvršilna oblast določila, kdo v sodstvu je pod politično presojo, povsem odveč. "Predlagane spremembe izvršilni veji oblasti ne dajejo takšnih novih pooblastil. Ne zagovarjamo več politične presoje. Zagovarjamo pa precej večjo odprtost in preglednost sodstva," je še povedal.