Pahor je v izjavi za medije povedal, da mu ni znano, da bi tako velika skupina veleposlanikov doslej sprejela tovrstno pobudo in se udeležila takšne dobrodelne akcije, kot je današnja v Ljubnem ob Savinji.

Premikanje mejnikov

»Tukaj premikamo neke mejnike. To, da so se akcije udeležili veleposlaniki iz različnih držav, iz ZDA, Evrope, Venezuele, Kitajske, Indije, vse to priča o tem, da so se v Sloveniji lepo znašli, da imajo Slovenijo radi, da imajo radi naše ljudi in da zato radi priskočijo na pomoč na takšen način in mi to veliko pomeni,« je dejal predsednik države.

Na vprašanje, ali bi k projektu Skupaj za skupno povabil tudi predsednike političnih strank iz vseh taborov v Sloveniji, je Pahor odgovoril, da bi se v tem primeru najprej malo prepirali o tem, kje in kaj bi delali. Po njegovi oceni je slovenska politika sposobna marsikaj skupaj narediti in mogoče bo nekoč uresničil tudi to zamisel. Mogoče bi predsedniki strank le podprli ta projekt, je dejal.

Delo s papirji vzame veliko časa

»Kdo bi si mislil, da bodo enkrat veleposlaniki drugih držav na takšnem projektu? Kdo bi si mislil, da jih bomo toliko izvedli, da se bodo prijeli?,« je Pahor odvrnil na vprašanje, ali je njegov projekt prinesel premike.

Opozoril je na številne pravne probleme, ki jih morajo sproti reševati pri izvedbi projekta, ker slovenski pravni red ni naravnan na takšne delovne akcije, v katerih sodeluje predsednik države. Delo s papirji jim vzame veliko časa, kljub temu pa je pripravljenost na sodelovanje v delovnih akcijah velika, je povedal.

Napovedal je še, da bo šel vsak mesec nekam delat, že kmalu bo denimo obiskal družbo Hidria v Idriji in eno izmed gorskih kmetij.