Drugih informacij o tem partnerstvu danes iz Telekoma niso sporočili. Po doslej dostopnih podatkih gre sicer za posel, s katerim bo Telekomova hčerinska družba Tsmedia kupila 49-odstotni delež podjetja Antenna TV SL, slovenske podružnice grške medijske multinacionalke Antenna Group. V okviru posla naj bi Antenna TV SL pod svoje okrilje dobila televizijo Planet TV, ki jo je letos začela oddajati Tsmedia.

Posel sicer potrebuje še zeleno luč s strani ministrstva za izobraževanje, znanost, kulturo in šport. Slednje je pred svojo odločitvijo za predhodno mnenje zaprosilo tudi Svet za radiodifuzijo in ta je v torek izdal pozitivno mnenje.

Vodja direktorata za medije na omenjenem ministrstvu Miro Petek je po torkovi seji sveta za STA povedal, da bodo na ministrstvu po pridobitvi podatkov oziroma mnenja s strani Agencije za pošto in elektronske komunikacije RS (Apek) ter Agencije za trg vrednostnih papirjev ter Sveta za radiodifuzijo o vlogi odločili razmeroma hitro, predvidoma v roku nekaj tednov.

Na ministrstvu so v sredo za STA pojasnili, da je Tsmedia vlogo za vstop v Antenno TV SL nanje naslovila 21. novembra, o njej pa bodo odločili v skladu z zakonsko določenimi roki, torej v dveh mesecih od prejema popolne vloge.

Navedli so še, da lahko ministrstvo skladno z določili 58. člena zakona o medijih izdajo soglasja zavrne med drugim v primeru, če bi subjekt, ki bi s pridobitvijo lastninskega ali upravljavskega deleža oz. deleža glasovalnih pravic sam ali skupno po povezanih osebah imel prevladujoč položaj na oglaševalskem trgu ali pa prevladujoč položaj v medijskem prostoru.

Ministrstvo lahko vlogo za izdajo soglasja zavrne tudi v primeru, če gre za nezdružljive dejavnosti oziroma navzkrižno lastništvo, kot določajo prvi in drugi odstavek 56. člena ter 59. in 60. člen zakona o medijih.

Antenna naj bi na slovenski trg poskušala priti že ob propadu komercialne televizije TV3, nato pa je njena hčerinska družba Antenna TV SL po dogovoru s slovensko družbo Nova Info TV in izvedenih postopkih pri pristojnih organih pridobila dovoljenje za izvajanje televizijske dejavnosti (za televizijski program i-TV).

Antenna je v 80. letih preteklega stoletja začela delovati z radijsko postajo ANT1 FM

Slovenska podružnica Antenna TV SL je danes uradno izdajatelj televizijskih programov Prima TV in TV Antena 1, Apek pa ji je pred časom z odločbo dodelil pravico razširjanja televizijskega programa i-TV v digitalni radiodifuzni tehniki na območju Slovenije v omrežju digitalne prizemne televizije.

Antenna TV SL na podlagi odločbe Apeka v omrežju digitalne prizemne televizije oziroma multipleksu A že oddaja svoj program, in sicer pod imenom TV Antena 1.

Planet TV pa medtem ni prisoten v multipleksu A, ki ga upravlja javni zavod RTV Slovenija. Ta je namreč trenutno edino delujoče omrežje digitalne prizemne televizije v Sloveniji, tako da se v njem nahajajo tako programi nacionalne televizije kot nekateri regionalni in komercialni programi, zato v njem ni več prostora za dodatne programe.

Planet TV, ki je v polno začel oddajati šele novembra, tako trenutno ne more oddajati prek omrežij digitalne prizemne televizije (DVB-T). S tem njihov program ne more doseči tistih gospodinjstev v Sloveniji, ki televizijske programe prejemajo le prek DVB-T in ne denimo prek satelitske, kabelske ali internetne televizije.

Prav v torek je sicer Apek po izvedenem razpisu zavodu RTV Slovenija oziroma njeni enoti Oddajniki in zvezi izdal odločbo za postavitev še enega, komercialnega multipleksa C. Ta naj bi zaživel najkasneje v roku 10 mesecev in bo imel nacionalno pokritost. Ko bo postavljen, bodo komercialni programi, ki zdaj gostujejo v javnem multipleksu A, slednjega v skladu z zakonodajo morali zapustiti in se preseliti v komercialni multipleks.

Antenna je v 80. letih preteklega stoletja začela delovati z radijsko postajo ANT1 FM, njena glavna blagovna znamka danes pa je grškim gledalcem namenjen televizijski program ANT1 TV, ki je prek satelitskih in kabelskih omrežij dostopen tudi Grkom po svetu.

Skupina z različnimi transakcijami širi svojo prisotnost tudi v druge države, med drugim je prisotna v Srbiji, svojo ponudbo pa širi tudi z različnimi spletnimi storitvami. Poleg tega se ukvarja tudi s storitvami mobilne telefonije in založništvom, je razvidno s spletne strani skupine.