Prav tako se postavlja vprašanje, ali držijo navedbe Klemenčiča v poročilu o njegovem premoženjskem stanju, da ima 30.000 evrov posojila in da je za 30.000 evrov porok pri posojilu. Iz javnih evidenc namreč po navedbah pisma izhaja, da sta na hišo vpisani hipoteki po 170.000 in 25.000 evrov.

Pismo navaja še, Klemenčičeva hiša ni vpisana v register Geodetske uprave RS oziroma ima vrednost nič, zato se zastavlja vprašanje, ali je Klemenčič od geodetske uprave leta 2010 prejel informativni izračun vrednosti nepremičnine in ali je opustil dolžno ravnanje prijave dejanske vrednosti nepremičnine geodetski upravi ter se tako skušal izogniti davkom.

Klemenčičeva žena, Nina Zidar Klemenčič, je za časnik Finance povedala, da nepremičnine nista prijavila, ker jih geodetska uprava k temu ni pozvala. Tudi sam Klemenčič je vse očitke zavrnil. Izpostavil je tudi, da se nič od očitanega ni dogajalo v času njegovega opravljanja javne funkcije.

Predlagatelji se v zahtevi za nadzor sklicujejo na 21. člen zakona o integriteti in preprečevanju korupcije, ki pravi, da nadzor nad premoženjem predsednika protikorupcijske komisije opravlja DZ. Pravnik Rajko Pirnat pa ob tem opozarja, da slednje velja le za DZ, ne pa tudi mandatno-volilno komisijo DZ.