Lukšič je tudi prepričan, da so avtoritarni pristopi na področju kadrovanja "kratkega daha" in da je treba razviti sisteme, pri katerih se bo upoštevala tudi odgovornost koalicije, opozicije, stroke in "ljudi, ki predlagajo".

To, da finančni minister na vlado prihaja z neusklajenimi predlogi, po besedah predsednika SD kaže, da ni dojel, da dela za Slovenijo in da je na drugi stopnji odgovoren tudi koaliciji. "Pa ne zato, ker bi SD imela neke blazne apetite, ampak gre za to, da imamo na voljo močno strokovno ekipo, ki bi lahko korigirala njegove predloge," je dejal na današnji novinarski konferenci.

Čuferjev predlog po oceni predsednika SD kaže tudi to, da so bili trije meseci in pol poskusov, da se praksa pri kadrovanju v družbe v državni lasti spremeni, "jalovi".

Lukšič namreč ocenjuje, da vladi ni uspelo razviti "neke prakse, na katero bi bili lahko ponosni", zato bo vlada po njegovih besedah na tem področju morala vzpostaviti nek sistem.

"Ne moremo namreč dopustiti, da gre ta improvizacija, ki se zdaj dogaja, v nedogled," je dejal. Kot slabo prakso pri upravljanju z državnimi podjetji pa je izpostavil predvsem dogajanje ob imenovanju nadzornih svetov NLB in Triglava.

Predsednik SD je komentiral tudi nedavni odstop prvega nadzornika Slovenske odškodninske družbe (Sod) Otmarja Zorna, ki je bil v nadzorni svet Soda predlagan na predlog SD. Zornov odstop vidi predvsem kot slabo sporočilo tujini, pod drobnogledom katere je Slovenija.