Prav tako je prepričan, da Slovenija lahko še vedno preživi brez mednarodne pomoči, vendar bo vse zelo odvisno od slovenske politike. "Razumem, da se zadnje leto oziroma leto in pol vodi politika konsolidacije, ki bo spet omogočila krepitev zaupanja tujih investitorjev v slovensko gospodarstvo," je dejal Kranjec in dodal, da bo Banka Slovenije novi vladi predstavila svoja stališča, kakšni bodo njeni korak, pa ne more predvideti.

Kranjec sicer še vedno zagovarja stališče, da bi za banke morali poiskati zasebne lastnike, medtem so se deleži države v problematičnih bankah v zadnjem času še povečali. To Kranjec razume kot začasno rešitev in dodaja, da so bile določene banke podržavljene tudi v Veliki Britaniji, Nemčiji, na Nizozemskem in v Španiji.

"Jaz sem trden zagovornik zasebne lastnine, ne iz ideoloških razlogov ampak zaradi svobode," je poudaril Kranjec in pojasnil, da mora priti zasebna pobuda do izraza, saj če te ni in če jo določa država, potem se stvari slabo razvijajo. "Zato, in ne zaradi ideoloških razlogov, sem proti državnemu lastništvu," je poudaril.