1. Janez Janša

Predsednik največje opozicijske stranke SDS redno tvita, njegovi zapisi so pogosto tudi žaljivi. Pred kratkim je objavil tudi žaljive zapise do nekaterih novinarjev.

(Foto: Luka Cjuha)

2. Žiga Turk

Nekdanjemu ministru so tehnologije blizu že iz 80. let. Kljub izgubi politične funkcije na Twitterju ohranja svoj vpliv.

(Foto: Jaka Gasar)

3. Gregor Golobič

Nekdanji minister in predsednik Zaresa kljub temu, da ne sedi več v parlamentu, prek spleta še vedno komunicira in komentira.

(Foto: Jaka Adamič)

4. Pavel Gantar

Nekdanji predsednik državnega zbora in aktualni predsednik Zaresa je znan po umirjeni in nevzvišeni komunikaciji. Tudi na spletnih omrežjih.

(Foto: Tomaž Skale)

5. Vinko Gorenak

Nekdanji notranji minister poleg rednega tvitanja že dalj časa piše tudi blog. Je pravo nasprotje Gantarja, saj svoje mnenje velikokrat pospremi z napadalnostjo.

(Foto: Luka Cjuha)

6. Borut Pahor

Znan je po konsistentni komunikaciji, odzivnosti in dialogu s sledilci. A predsednik države Twitterja ne uporablja sam, pomaga mu njegova ekipa.

(Foto: Jaka Gasar)

7. Milan Zver

Neuspešni predsedniški kandidat in evropski poslanec je nekoč umirjeno komunikacijo zamenjal z ostrejšo in bolj strankarsko.

(Foto: Tomaž Skale)

8. Tanja Fajon

Evropska poslanka na Twitterju še vedno velja za eno od najdejavnejših. Svoje sledilce redno obvešča o aktualnih dogodkih v Evropski uniji.

(Foto: Jaka Gasar)

9. Aleš Zalar

Nekdanji minister za pravosodje je edini član LDS na lestvici. Bil je med prvimi, čigar tvitanje so začeli objavljati tudi mediji.

(Foto: Jaka Adamič)

10. Tamara Vonta

Nekdanja novinarka in televizijska voditeljica, zdaj pa poslanka v državnem zboru, je edina članica vladne PS na lestvici.

(Foto: Jaka Gasar)