Projekt je po Anderličevih besedah preprečila komisija za spremljanje izdelave konservatorskega načrta za prenovo območja OPPN Kolizej, ki je bila ustanovljena pri ministrstvu za kulturo. Ta je novogradnjo omejila do višine 30 metrov, čeprav ima že predvidena koncertno-operna dvorana streho na višini 38 metrov. Od tovrstnega stališča se je izmed štirih članov komisije oddaljil le Janez Koželj.

Turk opozoril na neusklajenost Anderličevih ambicij s prostorskimi pogoji

Na Anderličevo odločitev se je odzval minister za izobraževanje, znanost, kulturo in šport Žiga Turk, ki je poudaril, da je osebno zelo naklonjen ambicioznim mestnim projektom, sploh če bogatijo javno in kulturno podobo. Z Anderličem se je srečal poleti in takrat sta govorila tudi o možnostih priliva evropskih sredstev in denarja iz državnega proračuna, a, kot je dejal Turk, "zelo dobrih novic nisem imel".

Turk je opozoril na neusklajenost Anderličevih ambicij na tej lokaciji s prostorskimi pogoji oziroma z prostorskimi akti Mestne občine Ljubljana, ki na tem mestu predvidevajo vertikalne dominante v višini 30 metrov, izbrani arhitekturni projekt pa je predvideval višino 75, nemara celo 90 metrov. Komisija na ministrstvu je ugotovila, da načrti investitorja niso skladni s prostorskimi pogoji, ki jih je določila mestna občina.

KID je poslopje starega Kolizeja kupila leta 2003 in leta 2004 razpisala mednarodni arhitekturni natečaj za nov projekt. Izbran je bil projekt arhitektov biroja Neuetlings Riedijk Architects v Rotterdamu. Stari Kolizej so porušili lani poleti.

Luksuzni hotel in 12 tisoč kvadratov stanovanjsko-poslovnih površin

Na arhitekturnem natečaju izbrani projekt Musica Tivoli, izdelan na osnovi projektne naloge, se do danes vsebinsko ni spremenil. Poleg koncertno-operne dvorane v velikosti 20.600 kvadratnih metrov s 1675 sedeži v koncertni obliki oziroma 1565 v operni različici predvideva še luksuzni Grand opera hotel s 160 sobami, 12.777 kvadratnih metrov stanovanjsko-poslovnih površin ter 468 podzemnih parkirnih prostorov.

V januarju 2011 so dokončali četrto različico idejnega projekta, usklajenega z novim prostorskim aktom mesta Ljubljana in mestnim urbanistom, ter izdelali dokumente za sprejem OPPN. Edina ovira za njegovo sprejetje za območje novega projekta Musica Tivoli je bilo nasprotovanje Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije (ZVKDS).

Celotna investicija v stavbni kompleks je ocenjena na 130 milijonov evrov. Doslej je bilo v projekt vloženih 29,8 milijona evrov.