»Ne gre le za neprimerno in politično vulgarno izjavo, pač pa je besedna zveza 'opankarski žurnalizem' žaljiva in nevarna,« so prepričani v DNS. Po njihovem ima ta besedna zveza močan izključevalni, nacionalistični oziroma šovinistični ton, dodajajo pa, da takšna raven diskurza (ki vsebuje tudi elemente sovražnega govora) ne sodi v javni prostor.

»Gre za uporabo izrazov, ki jih politik, zavezan najvišjim demokratičnim, evropskim in civilizacijskim standardom, ne bi smel izreči niti po pomoti,« so prepričani.

Izključevalna in ksenofobna politična govorica

V društvu Solidarnost prav tako opozarjajo na izključevalno in ksenofobno politično govorico, ki je po njihovem nov dokaz Janševe politične strategije hujskaštva. Prepričani so, da izjava nakazuje njegov »značilni slog delovanja, poln sovraštva in diskreditiranja vseh, ki opozarjajo na njegove napake«.

V Solidarnosti Janši predlagajo, naj se novinarki javno opraviči, predsednika države Boruta Pahorja pa pozivajo, naj naj se zavzame za kulturo strpnosti in dialoga. Podobno bi po njihovem morala storiti tudi varuhinja človekovih pravic.

Komentiranje je omogočeno na našem FB profilu tukaj.