Janša sklepa, da Komisija za preprečevanje korupcije pri nadzoru nad premoženjskim stanjem predsednikov parlamentarnih strank niti približno ni imela enakega pristopa do vseh. O ugotovitvah nadzora je obvestila predsednika DL in DZ Gregorja Viranta, ki je prav tako preiskovana oseba. "Nobenega opravičila ni za to izjemo," je dejal.

V zvezi z napovedmi glede možne konstruktivne nezaupnice je Janša poudaril, da opozicija za to ne potrebuje koalicijskega partnerja. Konstruktivna nezaupnica je po njegovem povsem legitimno dejanje, morajo pa za takšno potezo prevzeti tudi odgovornost za politično krizo, ki jo povzročijo s tem.

"Stranka SDS nima težav z novimi volitvami," pravi Janša in opozarja, da bo to več problemov povzročilo vsem državljankam in državljanom, "ki bodo nestabilne razmere čutili v padcu standarda in kakovosti življenja". "Izgubili bi več kot leto dni, nove volitve po istem volilnem sistemu pa lahko dajo podoben rezultat, kot je sedanji, in izgubili bomo še zadnje upanje, da smo se v Sloveniji sposobni sami upravljati," meni.

Tujina je zaskrbljena

Če Virant ali kdorkoli od koalicijskih partnerjev misli, da morajo vložiti nezaupnico lastni vladi ali glasovati zanjo, to lahko mirno storijo, poudarja premier. "Veselim se te razprave, čeprav ima Slovenija bistveno hujše probleme pred seboj. Gospod Virant pa ni oseba, ki bi druge lahko učila poštenja," je dejal.

Janša je opozoril, da je tujina ponovno zaskrbljena zaradi dogajanja v Sloveniji, potem ko so se že kazali pozitivni rezultati tudi navzven. Odgovornost za ponovno poslabšanje bodo zdaj po njegovem morali prevzeti tisti, ki vlado rušijo.

Janša je sicer za Slovenske novice ponovil, da komisija ni pojasnila, katera vsa domnevna sredstva neznanega in nepojasnjenega izvora je seštela, da je prišla do vsote najmanj 210.000 evrov. To je po njegovih zagotovilih popoln konstrukt.

Pritožil se bo

Janša se bo, takoj ko bo prejel kakršenkoli akt komisije in bodo začeli teči roki za izredno pravno sredstvo, pritožil. "Danes tega niti ne morem storiti. Od komisije nisem prejel niti osnutka poročila, ki bi ga moral, niti tako imenovanega dokončnega akta," je še dejal.

Miren protest je po Janševih besedah ustavna pravica in demokratična norma izražanja mnenja, ni pa protest legitimna metoda odločanja. "Odločamo na volitvah. Sicer pristanemo v fašizmu," je dejal premier in spomnil na Mussolinijev prevzem oblasti, dejanja rjavosrajčnikov SA po domovih znanih judovskih družin v Berlinu in holokavst, ki se je začel z grožnjami pred stanovanji mirnih državljanov.