Jaklič namreč opozarja, da je na posestvu le obnovil 150 let staro gorsko kmetijo, ki bi se drugače podrla, saj je streha že padla notri. »Javno sprašujem vse odgovorne in medije, ali bi bilo to v redu,« je zapisal v sporočilu medijem. Ob tem predvideva, da »glede na to, koliko časa traja vse skupaj, bi bilo očitno bolje, da bi se kmetija podrla«. »To je možno le v Sloveniji, V Avstriji bi za obnovo gorske kmetije dobil 50 odstotkov nepovratnih sredstev,« pravi Jaklič.

Gradbeno dovoljenje bi moral dobiti že zdavnaj

Po Jakličevem mnenju bi že zdavnaj moral dobiti gradbeno dovoljenje brez spremembe občinskega prostorskega načrta. Navaja tudi, da njegov primer ni osamljen in da se je nanj v tem času obrnilo veliko ljudi s podobnimi težavami.

Po poročanju spletnega portala Žurnal24.si je občina Dobrova-Polhov Gradec s spremembami občinskega prostorskega načrta, ki ga je sprejela 10. julija, v uradnem listu pa je bil objavljen 26. julija, Jakliču podala pravno podlago, da legalizira na črno zgrajene objekte na svojem posestvu.

Preberite še: Marko Jaklič prepisal milijonsko premoženje na soprogo

Gradbena inšpekcija si sicer že od leta 2005 prizadeva za zrušenje Jakličeve hiše z gospodarskim poslopjem in bazenom. V začetku maja je inšpektorat zaradi napak v postopku izdal novo odločbo. Bazen je po uredbi, ki jo je pripravil minister v prejšnji vladi Zvonko Černač, enostavnejša zgradba, za katero ni potrebno gradbeno dovoljenje.