Da bi se začeta reforma čim uspešnejše dokončala, so še poudarili v mnenju senata pravne fakultete, je potrebno poskrbeti za kontinuiteto. Ob tem so še zapisali, "da se je kandidat izkazal tudi kot človek, ki je sposoben na univerzi ustvariti ozračje zaupanja in sporazumnega odločanja."

Dr. Jože Mencinger, ugledni ekonomist in redni profesor na pravni fakulteti, je ljubljansko univerzo vodil od leta 1998 in je edini kandidat za rektorja v naslednjem štiriletnem obdobju. Za ponovno kandidaturo se je po lastnih besedah odločil, ker je del nalog iz zdajšnjega mandata opravljenih na pol, ker čakajo Univerzo velike spremembe (zlasti prehod na programsko financiranje), pa tudi zaradi pozivov več fakultet, naj ponovno kandidira.

Sicer pa dr. Mencinger v svojem programu, ki ga bo javno predstavil jutri na Pravni fakulteti, ne obljublja "radikalnih sprememb" in ne "dramatizira zdajšnjega stanja". Med temeljnimi cilji je navedel naslednje: Univerza mora ostati raziskovalna univerza ter najpomembnejša znanstvena in izobraževalna inštitucija v Sloveniji; članicam je potrebno omogočiti strokovno dejavnost na področjih, na katerih opravljajo izobraževalno in raziskovalno delo. Univerza mora zadržati znanstveno in politično ter povečati izobraževalno in finančno avtonomijo. Še naprej si bo prizadeval za integrirano univerzo z decentralizacijo upravljanja na ravni članic. Pozornost bo namenil tudi prostorskim problemom in problemom z opremo ter pospešenemu vključevanju v evropske in svetovne izobraževalne tokove.

V svojem programu je dr. Mencinger med drugim poudaril, da bo Univerza še naprej vztrajala na visokih raziskovalnih merilih za napredovanje in pri tem, da univerzitetnih učiteljev ni mogoče deliti na raziskovalne in izobraževalne. Prizadeval si bo za več medfakultetnega sodelovanja pri izobraževanju in hitro širjenje kreditnega sistema tudi znotraj Univerze. Izrednemu študiju ne bo nasprotoval, saj imajo, kot je zapisal, od njega koristi država, posamezne članice, Univerza kot celota in sami "izredni" študentje, vendar pa si bo prizadeval, da bi tiste izredne študente, ki se na izbrani študij niso mogli vpisati zaradi prevelikega števila boljših kandidatov, v čim večji meri vključili med normalne redne študente. Kot rektor bo (še bolj) skrbel tudi za kakovost tega študija.