Protestnike razumemo

"Oblastni valjar župana in njegove interesne koalicije ta opozorila preprosto preglasi. Zato protestnike razumemo, saj menimo, da mesto niti pri projektu radarjev, niti pri številnih drugih, ni zagotovilo potrebnega javnega dialoga, zato da bi preprečili družbeni konflikt," je dejal Frangež.

Ker je do revolta zaradi radarjev prišlo, je po njegovem odgovornost politike, da konflikte razrešuje v okviru inštitucij in ne na ulici. Zato so v mestni opoziciji predlagali moratorij na izvajanje javno-zasebnega partnerstva, da bi na ta način umirili stvari v mestu in jih vrnili v normalne okvirje. Vendar pa je mestna koalicija po besedah Frangeža v nasprotju s poslovnikom mestnega sveta preprečila demokratično razpravo o tem vprašanju, ki je izjemno močno razburilo meščane in meščanke.

Obsojajo nasilje in vandalizem

"Obsojamo vsakršno nasilje in vandalizem, saj menimo, da to ni rešitev. Radarje bomo premagali po pravni poti, zato vse Mariborčanke in Mariborčane pozivam, da se vzdržijo nasilnih dejanj, s katerimi bi ogrozili življenja in premoženje, da spoštujemo prometne predpise ter protestiramo na demokratičen, miren in civiliziran način," je dejal Frangež, ki je že prejšnji teden na računsko sodišče, ministrstvo za finance in protikorupcijsko komisijo naslovil predloge, da preučijo morebitne nepravilnosti.

Nesorazmerna delitev pravic

Sicer pa je danes na finančnega ministra Janeza Šušteršiča naslovil tudi poslansko vprašanje, kaj bo kot tisti, ki je pristojen za nadzor nad javno-zasebnimi partnerstvi, storil za zaščito javnega interesa, javnih financ in preprečitev oškodovanja Mestne občine Maribor (MOM).

Meni namreč, da gre pri sklenitvi pogodbe z Iskro Sistemi za nesorazmerno delitev pravic in dolžnosti na škodo MOM, zato se mu zastavlja vprašanje morebitne kazenske odgovornosti uradnih osebe mestne občine. Ministra zato poziva, da se v okviru pristojnosti odzove in doseže ničnost javno-zasebnega partnerstva, saj da je ta očitno škodljiv za MOM.