"Poceni energija iz Drave namreč zagotavlja konkurenčnost celotnega holdinga na mednarodnem trgu električne energije, v mestu in regiji pa bi morali to poceni zeleno energijo uporabiti za privabljanje novih strateških investitorjev v regijo," je prepričan Frangež, ki predlaga, da bi omenjena energetska skupnost lahko bila organizirana tudi kot socialno podjetje.

Frangež je namreč danes izrazil prepričanje da je Drava "regionalno bogastvo in da mora v večji meri predstavljati konkurenčno prednost Maribora in celotnega Podravja." Opozoril je še, da ima regija od tega bogastva zelo malo in da bi morali razmišljati o osamosvajanju Dravskih elektrarn, še posebej če se bo prodaja polovičnega deleža HSE nadaljevala.

Z vodstvom DEM se je pogovarjal tudi o aktualnih in razvojnih projektih največjega proizvajalca obnovljivih virov energije v državi. Sam meni, da se morata Maribor in regija aktivneje tržiti kot energetska regija, Drava pa mora postati večji vir konkurenčnih prednosti tega prostora. Po njegovih besedah se v Mariboru premalo zavedajo danosti, ki jih daje energetski značaj Drave, saj gre za 100-odstotno zeleno energijo.

Županski kandidat se je zavzel tudi za ureditev poplavne varnosti ob reki, strinja se tudi z izgradnjo Črpalne hidroelektrarne (ČHE) na Kozjaku, ki bi izboljšala konkurenčni položaj DEM in celotne regije, pri čemer je treba okrepiti dialog s prizadetimi ljudmi ob trasi daljnovoda čez Kozjak in Dragučovo in si iskreno prizadevati za iskanje dogovora s civilnimi iniciativami.

Sicer pa Frangež popoldne pripravlja še javno tribuno na temo razvojnih vprašanj Maribora. Prepričan je namreč, da je treba povečati sposobnost za razvoj z vzpostavitvijo lokalnega razvojnega partnerstva in uporabe najboljših praks za boljše črpanje evropskih sredstev za napredek skupnosti.