Tudi to, da je premierka Alenka Bratušek Erjavca, sicer ministra za zunanje zadeve, ter ministra za finance Uroša Čuferja pooblastila za vodenje zdravstvenega oziroma gospodarskega resorja, kaže na to, da se gre v smer rekonstrukcije in ne v "sprotno imenovanje novih ministrov, ki odstopajo", je pred današnjim sestankom s premierko pojasnil Erjavec.

Morebitna menjava ministrskih resorjev v tem trenutku še ni predmet razprave, je pa po Erjavčevih besedah zagotovo treba razmisliti, s kakšno ekipo bodo nadaljevali do konca mandata. Slišati je bilo sicer špekulacije, da se stranka DeSUS zanima za obrambni resor, a je Erjavec danes poudaril, da je sedanji minister za to področje Roman Jakič dober in lahko nadaljuje to delo, bo pa seveda zadnjo besedo imela preimerka. "A kar se mene tiče, nimam nobenih takšnih želja," je dodal.

Se pa "z zelo hudimi težavami" sooča minister za infrastrukturo in prostor Samo Omerzel, je spomnil Erjavec. Zato se, kot pravi, postavlja vprašanje, ali se gre z njim naprej ali pa je bolj primerno, da razbremeni vlado. Omerzela sicer danes čaka sestanek z Bratuškovo, po katerem bo najverjetneje jasna njegova usoda v vladni ekipi.

Vlado Bratuškove sta sicer v zadnjih dneh zapustila dva ministra, gospodarski Stanko Stepišnik in zdravstveni Tomaž Gantar. Vodenje zdravstvenega resorja bo začasno prevzel Erjavec, ki se zaveda, da ga čaka kar nekaj dela. Kot dodaja, se mora najprej seznaniti s stanjem, a da se bo glede nekaterih naložb treba kar hitro odločiti; denimo pri mariborski urgenci, kjer tečejo pogajanja, za katera Erjavec upa, da bodo uspešna. Prvak DeSUS sicer računa na to, da bodo v koaliciji čim prej spisali nov dogovor o sodelovanju in vsaj v prvi polovici januarja opravili rekonstrukcijo vlade ter imenovali nove ministre s polnimi pooblastili.