Bogomirja Eržena je predlagala poslanska skupina SD, Damijana Knapa poslanska skupina DL, Marto Kos Marko poslanska skupina Pozitivne Slovenije, Gordano Višinski poslanska skupina DeSUS, Draga Zadergala pa poslanska skupina SDS.

Za Eržena, Knapa in Gordano Višinski je glasovalo 50 poslancev, proti pa jih je bilo šest, za Kos Markovo in Zadergala pa je bilo 70 poslancev, proti pa eden.

Parlamentarna mandatno-volilna komisija o predlaganih kandidatih vsebinsko ni razpravljala. V opozicijskih poslanskih skupinah SD in PS pa so opozorili, da gre za postopek, ki se je začel v nasprotju s pravnim redom, saj se je začel s po njihovem mnenju nezakonito razrešitvijo prejšnjih nadzornikov.

K razrešitvi nadzornikov RTVS je sicer aprila pozval parlamentarni odbor za izobraževanje, znanost, kulturo, šport in mladino. Vlada je nato konec julija predčasno razrešila štiri člane nadzornega sveta, ki so predstavljali ustanovitelja. Mandatno-volilna komisija pa je DZ predlagala, naj razreši pet članov nadzornega sveta RTVS, ki jih je imenoval državni zbor.

V današnji predstavitvi stališč poslanskih skupin je sicer Janko Veber (SD) izrazil zgroženost, da je DZ sploh začel postopek razrešitve in imenovanje članov nadzornega sveta RTVS. Postopek je po njegovem prepričanju nezakonit. "S tem dajemo slab zgled vsem, od katerih zahtevamo, da delajo zakonito," je dejal.

Nasprotno je Jože Tanko (SDS) ocenil, da mora DZ delovati kot dober skrbnik. "In če ugotovi, da tisti, ki jih je imenoval v nek organ, niso opravili svoje naloge, potem je dolžan ukrepati," je dejal in dodal, da je takšna odločitev edina logična.

DZ je danes do izteka mandata Državne volilne komisije za njenega člana namesto Dušana Strnada imenoval Miho Kluna. Strnad je namreč državni zbor 9. oktobra obvestil, da odstopa z mesta člana komisije. Ker je bil vanjo imenovan na predlog poslanskih skupin, je tako tudi pri Klunu, ki ga je predlagala poslanska skupina SDS.