Kot je za STA pojasnil predsednik SPS Zoran Petrovič, je sindikat preostali del regresa zahteval ne le za svoje člane, temveč za vse policiste. Po Petrovičevih besedah je sodišče v tem delu tožbo zavrnilo in v obrazložitvi sodbe zapisalo, da lahko sindikat zastopa le interese svojih članov.

Po prejeti sodbi je SPS na državno pravobranilstvo naslovil predlog poravnave, po katerem bi se preostali regres izplačal v celoti, člani sindikata, ki bi se poravnali, pa bi se odpovedali zamudnim obrestim, kar na posameznika znese od 14 do največ 17 evrov. Svet sindikata je predlog poravnave podprl v sredo.

Ob tem je svet SPS državnemu pravobranilstvu postavil 30-dnevni rok za poravnavo, po tem roku pa bo sindikat dokončno umaknil predlog vse do pravnomočnosti sodbe. Petrovič je dejal, da skupni znesek preostalega regresa po "grobem izračunu" znaša od 500.000 do 600.000 evrov, s poravnavo pa bi država prihranila do 50.000 evrov davkoplačevalskega denarja.

Petrovič ocenjuje, da so možnosti za poravnavo "zelo majhne", saj se je državno pravobranilstvo v podobnih primerih vselej pritožilo.

Glavna obravnava v kolektivnem sporu SPS zaradi neizplačila lanskega regresa za letni dopust v skladu z dogovorom o ukrepih na področju plač in drugih prejemkov v javnem sektorju za leti 2011 in 2012 je sicer na Delovnem in socialnem sodišču v Ljubljani potekala 9. januarja.

SPS je namreč 2. julija lani na sodišče podal predlog za postopek v kolektivnem delovnem sporu zaradi kršitve omenjenega dogovora, ki določa, da se bo regres za letni dopust za leto 2012 izplačal pri plači za mesec april v višini 692 evrov bruto. Višina regresa pa je bila določena tudi v zakonu o dodatnih interventnih ukrepih za leto 2012.

Tožbe zaradi neizplačanega regresa za leto 2012 je sicer vložilo več sindikatov. Sodišče je septembra lani odločilo, da mora država članom Sindikata vojakov Slovenije izplačati razliko lanskega regresa do višine 692 evrov. V kolektivnem sporu zaradi neizplačila regresa v dogovorjeni višini in roku je sodišče sredi decembra pritrdilo tudi Sindikatu vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije.

Kolektivno tožbo zaradi neizplačila lanskega regresa je sredi maja vložil tudi Policijski sindikat Slovenije (PSS), ki še vedno stavka. Prav tako pozitivno sodbo je PSS prejel 15. januarja.