"Iščemo primeren prostor, ki bo hkrati tudi cenovno znosen glede na to, da naš namen ni pridobivanje dobička, ampak odpiranje prostora, kjer se ljudje lahko družijo, mislijo in o tem govorijo," je poudarila Rajgljeva.

Lokal, ki je bil pred leti prizorišče homofobičnega napada na gejevskega aktivista, po njenih besedah zapirajo, ker je bila lokacija na Prulah premajhna in utesnjujoča zaradi ujetosti v stanovanjsko sosesko.

Poleg tega je s 1. januarjem začel veljati nov odlok Mestne občine Ljubljana o obratovalnem času, po katerem so lokali na določenih delih mesta odprti le do 23. ure.

"Torej, bile so določene administrativne zadrege, ki seveda tudi vplivajo na poslovanje," je pojasnila in zatrdila, da pri zaprtju lokala ne gre za vprašanje homofobije, kot jo številni sicer sprašujejo.

Rajgljeva: Lokal v zadnjem času ni nikogar motil

Omenila je, da so bile težave s homofobijo, a na začetku pred petimi leti, ko so odpirali Cafe Open. Zdaj pa je bil ta lokal tako vraščen v ta prostor, da nikogar ni motil, je poudarila.

Prepričana je, da vsak tak lokal, kot je Cafe Open, odpira zlasti nekatera družbena vprašanja. V Cafeju so skoraj vsakodnevno pripravljali kulturno-umetniški program, predavanja, debate in je bil po oceni Rajgljeve povezovalec lokalne skupnosti z LGBT skupnostjo.

Zaveda se, da se z zapiranjem tudi tovrstna družbena vprašanja do določene mere zaprejo. Stvari, o katerih se razpravlja, morajo biti, kot je opozorila, najprej vidne.

Primeren prostor intenzivno iščejo. Najraje bi videli, da bi ga našli nekje v središču prestolnice, kjer lahko lokali obratujejo do enih zjutraj in sicer v krogu med železniško postajo in filozofsko fakulteto ter med Roško cesto in Tobačno, je dejala Rajgljeva, ki računa, da se bo to zgodilo čim prej oziroma v roku dveh do šestih mesecih.