„Ko smo prevzeli vlado so bile svetovne oči uprte k nam, ali bomo tudi mi postali ena izmed kritičnih držav v regiji. Moja vloga je bila precej nehvaležna. Nekateri ukrepi, ki smo jih sprejeli, so nepriljubljeni, vendar nujni,“ je poudarila.

Povedala je, da ne smemo pozabiti, da so bolj kot črke na papirju pomembna dejanja. Kot uspeh šteje dogovor s sindikati javnega sektorja, kjer so se uspeli dogovoriti za dodatno znižanje plač.

Za naslednji velik korak je izpostavila dve spremembi ustave – fiskalno pravilo in referendumsko zakonodajo. „Če ocenimo, da je nekaj dobro za državo, je potrebno sprejeti takšne odločitve.“

Poudarila je, da je prvi krak do boljše pravne države podpis zaveze za izboljšanje stanja v sodstvu. Prvi paket sprememb zakonodaje je že v DZ, minister Pličanič pa sicer pripravlja še nekaj sprememb.

Dotaknila se je tudi mladih. Želi si, da bi videli prihodnost v Sloveniji. Veliko mladih se namreč odloča za tujino. V prvih 100 dnevih so sprejeli tudi zakon, ki delodajalce oprošča plačila prispevkov, če zaposlijo mladega delavca.

„Od prevzema vajeti smo uspeli umiriti strasti v državi. To pa je največ vredno za našo skupno prihodnost. Dialog in sodelovanje sta skupna imenovalca naših prvih sto dni.“ Priznala je, da bi se sanacija bank lahko izpeljala na kakšen drugačen način, vendar ocenjuje, da preprosto ni bilo časa za iskanje drugih rešitev.

Izrazila je razočaranje, da se iniciativi zdravnikov, katerih shod se je odvil včeraj, ni obrnila nanjo. Zaveda se težav v zdravstvu, je pa dejstvo, da stvari, ki so se nalagale zadnjih 20 let, do zahtevanega prvega septembra ne bo možno v celoti urediti. Predlaga je razdelitev zahtev na dva dela. V začetku julija bo na to temo sklicala sestanek in verjame, da bodo uspeli doseči realne časovne ukrepe, da bo stanje v zdravstvu bolje.

O aferi letalskih vozovnic in Gregorju Virantu je dejala, da ta vsekakor še uživa njeno zaupanje.