Udeleženci srečanja so ob zaključku sprejeli dokument, ki ga bodo poslali voditeljem 28 držav Evropske Unije (tudi Hrvaški), predsednikom vlad in parlamentov, predsednikoma evropske komisije in parlamenta ter načelnikom poslanskih skupin v evropskem parlamentu. Zaključni dokument v katerem predstavniki borcev, ki so se v drugi svetovni vojni borili za osvoboditev svojih narodov in Evrope izpod nacističnega in fašističnega jarma, pozivajo evropske demokratične sile, naj ne podcenjujejo nevarnosti in tveganj, ki ogrožajo Evropo, ker se izgubljajo vrednote demokracije, svobode in socialne pravičnosti, za katere je bilo potrebno toliko žrtev in odrekanja v borbi proti nacifašizmu, so povzeli in podpisali Carlo Smuraglia, predsednik vsedržavnega združenja italijanskih partizanov, predsednik slovenske borčevske organizacije Janez Stanovnik, Ratko Marićić, predsednik hrvaških borcev in antifašistov ter Katja Sturm – Schnabl.

V zaključnem dokumentu so med drugim še zapisali, da je gospodarska kriza, ki so jo sprožili nenadzorovan bančni sistem in finančne špekulacije, prenesla svoje neznosno breme predvsem na najšibkejše sloje, da se med Evropejci poglablja socialna nepravičnost in splošno nezadovoljstvo, da se množijo razumljivi in upravičeni protesti množic. Zato se mora Evropa usmeriti v oblikovanje politične, družbene in kulturne unije, predvsem pa mora zagotoviti socialno pravičnost in spoštovanje pravic državljanov. V teh naporih pa bodo Evropi stali ob strani tudi nekdanji borci, ki moč črpajo v vrednotah, ki so jih dosegli v odporništvu in v osvobodilni borbi proti nacifašističnemu zatiranju.

Med udeleženci je bilo tudi več kot 100 dijakinj in dijakov višješolskih zavodov Sandro Pertini iz Tržiča in Gabriele D'Annunzio iz Gorice.