Po Bogovičevih besedah se Slovenija otepa s težavami v bančnem sistemu, ki so ga po njegovem mnenju z zadnjimi ukrepi začeli reševati. Po drugi strani pa je vlada sprejela tudi program stabilnosti, ki bo prihodnji mesec deležen presoje.

Z njim bodo ugotovili, ali se je v državi storilo to, kar so zapisali in kar je potrebno storiti za izhod iz krize. Če omenjeni program ne bo uspešen, pa bo državo z diktatom upravljala evropska trojka in ne Slovenija sama, je napovedal.

Zaradi navedenega je prišel skrajni čas za prenehanje strankarskega preštevanja, kupčkanja in iskanja političnih točk, predvsem pa v SLS od vlade pričakujejo, da bo končno pripravila svoj program ukrepov. Hkrati se morajo stranke koalicije prenehati boriti za lastne koristi in svojo volilno bazo ter misliti na državo, je še opozoril Bogovič.

V SLS poudarjajo, da so pripravljeni sesti za skupno mizo, sodelovati pri tem po njegovem zahtevnem projektu in narediti nekaj dobrega za državo, je še izpostavil.

Sicer je, kot je povedal, med današnjimi pogovori s posavskimi gospodarstveniki slišal, da je v Sloveniji kar nekaj podjetij, ki kljubujejo krizi. Hkrati pa so ga tam opozorili, da gospodarstvo za svoje delovanje potrebuje stabilno okolje in ne stalno spreminjanje predpisov.

Gospodarstveniki, ki jih skrbijo predvsem napovedani novi davki, svarijo pred dodatnim obremenjevanjem podjetij, kot pozitivne pa so ocenili lanske vladne spodbude za naložbe v gospodarstvo, je nadaljeval.

V Posavju opozarjajo še na zapletenost postopkov pri zaposlovanju, visoke prispevke, ki jih od gospodarstva terja država, ter na beg inženirskega kadra, ki ga povzroča visoka dohodnina, je navedel Bogovič.