Pisanje je angleške govorečemu bralnemu občestvu omogočilo svojevrsten vpogled v svet komunističnih zarot in totalitarnih desničarskih režimov, kakršnih se velik del bralcev spletne strani spomni zgolj, če so že živeli v času hladne vojne, a pri nas (vsaj) pri mnogih uporabnikih forumov zelo pogosto še vedno predstavlja osnovno paradigmo za analiziranje tekočega dogajanja.

Economistov članek sam po sebi ni vreden preveč pozornosti, saj gre v resnici zgolj za pregled dnevnega pisanja nekaterih slovenskih medijskih hiš o trenutni politični krizi v Sloveniji. Poleg predstavitve splošnega vzdušja v državi in obeh glavnih političnih akterjev, ki sta se znašla pod drobnogledom Komisije za preprečevanje korupcije, je revija predstavila tudi gospodarsko stanje v državi, predvsem napovedi gospodarske rasti in odstotka brezposelnosti. Vse skupaj je tednik prepričalo, da tako vlada kot opozicija v Sloveniji dihata na zadnje škrge.

Precej bolj zanimivo pisanje pa se dogaja pod besedilom izpod peresa Economistovega novinarja, kjer je prišlo do relativno kratkega, v času pisanja zgolj sedem objav, a precej gorečega besednega spopada med obiskovalci. Značilno za njihovo pisanje je, da o Sloveniji pišejo na način, ki bi dal sumiti, da gre za tujce, ki pa se lahko pohvalijo z izjemnim poznavanjem male državice pod Alpami, ki se sicer pogosto zamenjuje s Slovaško. Ne le, da so povsem vpeti v diskurz komunistov, ki nadzirajo medijsko pokrajino, in skrajnih desničarskih samodržcev, ki prijateljujejo z madžarskim premierjem Orbanom, do potankosti poznajo število žrtev povojnih pobojev, ki so jih našli v rovu Barbara, in stopnji zadolževanja prejšnje vlade kot tudi, kaj je pisalo na posameznih transparentih med protesti v Sloveniji. Za povrh so se vsake toliko časa celo potrudili uporabiti šumnike.

Po poslanih oziroma napovedanih pismih tujini Koordinacijskega odbora kulturnikov Slovenije, Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije in SDS, se je tuje poznavanje razmer pri nas ali precej okrepilo ali pa so se za informiranje tuje javnosti odločili običajni uporabniki slovenskih forumov. Dogajanje je vsekakor v čast češki skulpturi ob prevzemu predsedovanja EU Entropa, na kateri je Slovenija predstavljena z angleškim napisom, ki mimoidoče opozarja, da smo prve turiste imeli že leta 1213.