Gre za gradnjo stanovanjsko-poslovnega kompleksa pod imenom Vrtno mesto Sibirija na robu Ljubljane. Tam ima Electa Naložbe Damijana in Jureta Jankovića v zakupu 5,4 hektarja veliko zemljišče, ki je bilo sprva vredno nekaj sto tisoč evrov, z novim prostorskim načrtom pa se je njegova vrednost dvignila na današnjih 18,3 milijona evrov. Iz zemljiške knjige pa je razvidno, da ima na Ljubljanskem barju nekoliko manjšo parcelo tudi podjetje Baza Dante, in sicer le streljaj od zemljišča Electe.

Podjetje, ki je uradno v lasti Boštjana Stamejčiča, vodje projektov v Electi, je do skupno 1,5 hektarja zemljišč prišlo novembra 2009, ko je parcele odkupilo od več kot ducata fizičnih oseb. Koliko je morala Baza Dante zanje plačati, ni znano, je pa februarja naslednje leto, ko je prišlo do prepisa lastništva, hipoteko v višini 1,5 milijona evrov vpisala KD Banka. Baza Dante bi morala sredstva vrniti v letu dni, vendar je banka morala posojilo reprogramirati. Ni znano, ali ji ga je uspelo poplačati do izteka roka marca letos. Na zemljiščih, tako imenovani posesti Jesenkovo, je bila sicer predvidena gradnja 30 stanovanjskih in 25 nestanovanjskih stavb.

O tesni medsebojni povezanosti Baze Dante in podjetij županovih sinov pa pričajo tudi izsledki davčne preiskave. Tako je Baza Dante maja 2009, tik preden jo je Ivan Mikulin - leta 2003 z Damijanom Jankovićem odprl ljubljanski lokal Bachus - prodal Stamejčiču, od Electe Inženiring odkupila dve nepremičnini, ki ju je takoj zatem prodala družbi Hypo Leasing in ju vzela nazaj v lizing. Na podlagi tega posla je podjetje izkazalo presežek iz naslova DDV v višini 213.500 evrov, ki mu je bil vrnjen iz državnega proračuna. Že takoj naslednji dan pa je isti znesek nakazalo Electi Inženiring. Posel so na Dursu izpostavili kot primer sheme, "v kateri določena družba navidezno proda nepremičnino povezani osebi z namenom pridobiti likvidna sredstva iz naslova presežka DDV, ki jo obravnavani subjekti uporabljajo večkrat".

Prav neupravičen odbitek oziroma vračilo DDV pri vrsti poslov družine Janković je ena glavnih ugotovitev davčne preiskave. Osredotočili so se na že omenjeno 5,4 hektarja veliko zemljišče, ki ga je Electa Naložbe v septembru 2007 prodala Hypo Leasingu, zanj pa iztržila 17,6 milijona evrov (ostanek se je pobotal z leasing pogodbo) in ga vzela nazaj v najem. Pri tem so bila vsa denarna sredstva nakazana na Electo Inženiring, za katera pa bodo na Dursu še preverili, kako so bila porabljena.

Electa Naložbe je sicer za omenjena zemljišča z družbo Branton maja 2008 podpisala predpogodbo, po kateri si je obetala 32 milijonov evrov, o čemer so obširneje poročale Finance, vendar je posel kasneje propadel. Pri vsem tem je ključno, da si je Electa Naložbe obračunala odbitek DDV v višini 4,89 milijona evrov, česar pa po mnenju Dursa ne bi smela storiti. Tako sumijo, da pogodbe o prodaji in ponovnem finančnem najemu "niso bile sklenjene z ekonomskim namenom, ampak zgolj z namenom pridobiti likvidna sredstva za financiranje povezanih oseb". Obenem so prepričani, da je sama izpolnitev pogodb s Hypo Leasingom zaradi (slabega) finančnega stanja Electe Naložb vprašljiva, v primeru njihove prekinitve pa lahko pride do velikih proračunskih izgub iz naslova DDV.