Država nima pojma, kaj državljani potrebujejo (Piano)

Tudi po nedavni objavi že tretjega osnutka novega nacionalnega stanovanjskega programa strokovnjaki opozarjajo, da se državi ne sanja, kaj državljani na področju stanovanjske politike v resnici potrebujejo.

Slovenska kakovost življenja vse manj evropska

Blaginja v Sloveniji se je med krizo opazno znižala. Slovenci pridemo precej težje do zaposlitve kot (povprečni) Evropejci, smo manj premožni in manj srečni.

Kaj čaka novinarje Večera po prihodu Martina Odlazka (Piano)

Martin Odlazek naj bi bil po najemu blagovnih znamk Dela Revij favorit tudi za nakup Večera. Preverili smo, ali si lahko njegov tiskarski, medijski in papirnopredelovalni imperij privošči časopis, in kakšna bo usoda zaposlenih.

Vlada s stisnjenimi zobmi o Mercatorju (Piano)

Mercator vsako leto plača 120 milijonov evrov različnih davščin, od njega je odvisnih okoli 100.000 delovnih mest, prek njegovih trgovskih polic domača prehrambna industrija ustvari pol milijarde evrov letnih prihodkov. A namesto jasnega stališča je vlada v odhodu včeraj sprejela le medla priporočila.

Kako so žabarji postali žabarji (Piano)

Plavanje je močvirnikom v genih. Ko ni šlo drugače, so si sami šivali kopalke, ko je imela voda samo 15 stopinj, so pač stisnili zobe. S kopališko infrastrukturo sicer v prestolnici že dolgo ni sreče.

Pasti in prevare kulture smajlija (Piano)

Optimizem nam pomaga preživeti, brez pozitivnega razmišljanja si je nemogoče predstavljati velike dosežke. A pozitivnost je naporna, četudi se jo prikazuje kot normo in instantno rešitev vseh problemov. Filozofija že od stoikov naprej vztraja pri tem, da je negativnost v resnici bolj plodovita; to tezo podpira vse več empiričnih dokazov.