"Ostaja veliko razlogov, zakaj je nastopil čas, da dve članici Evropske ljudske stranke skupaj sestavita listo za Evropski parlament," je po seji izvršilnega odbora povedal Bogovič. Po njegovem prihajajo časi, ko bo treba na političnem prostoru vzpostaviti nov model iskrenega sodelovanja, se pravi nasprotje od tega, kar se zadnja leta dogaja v slovenski politiki, kjer da se več ali manj vršijo izključevanja med koalicijo in opozicijo ali znotraj koalicije in opozicije.

Sodelovanje SLS in NSi na evropski volitvah je Bogovič kot pozitivno za obe stranki ocenil že zaradi volilnega sistema za Evropski parlament. "Kombinacija naših strank bi lahko v parlament prinesla tri ali zagotovo vsaj dva poslanca in verjamemo, da bo lahko izvoljen tudi poslanec iz vrst SLS," je povedal Bogovič.

Prvak SLS je dodal, da so si v obeh strankah nekje do 15. marca postavili rok za potrebne razprave o skupni listi v organih strank. Po besedah Bogoviča ima SLS tudi v primeru, da skupne liste ne bo, dovolj velik nabor za zapolnitev lastne liste. "SLS na te volitve tako ali drugače zagotovo gre," je zatrdil Bogovič.

Bratuškova prepričana, da bo PS na evropskih volitvah dosegla dober rezultat

Premierka in vodja največje vladne stranke Alenka Bratušek je prepričana, da bo stranka na prihajajočih volitvah v Evropski parlament zabeležila dober rezultat. Ob tem pa je v pogovoru za Studio ob 17h na Radiu Slovenija poudarila, da so te volitve nekaj drugega kot volitve v DZ.

Tudi iz preteklih volitev vemo, je dejala Bratuškova, da rezultati evropskih in domačih parlamentarnih volitev niso nujno povezani. Se pa strinja, da so lahko nek vmesni pokazatelj podpore stranki.

Ob vprašanju, da najbrž ne bi bilo nič nenavadnega, če bi jih volivci na volitvah kaznovali tudi za nepremičninski davek, pa je Bratuškova dejala, da je še vedno prepričana, da je bila uvedba tega davka boljša pot kot pa krnitev pravic. Ob tem pa je dodala, da je njena dolžnost in dolžnost PS, da dela, kar je srednjeročno dobro za državo in ljudi, in ne dela všečnih potez, ki bi bile morda dobre za njihovo javnomnenjsko podporo, za državo in državljane pa bi bile slabe.